تیتر دو سرویس

 • باغ لک لک‌های دزفول

  باغ لک لک‌های دزفول

  لک لک جزء پرندگان کوچنده و مهاجر محسوب می‌شود و هر سال در آستانه فصل بهار و شکوفایی طبیعت به سوی استان خوزستان و مناطق گرمسیری باز می‌گردند و تا پاییز می‌مانند.

 • اینفوگرافی/ پربازدیدترین آثار تاریخی ایران پیش از شیوع کرونا

  اینفوگرافی/ پربازدیدترین آثار تاریخی ایران پیش از شیوع کرونا

  آمار ارائه شده از گروه آمار دفتر برنامه‌ریزی و بودجه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حاکی از آن است که بیش از ۲۸ میلیون نفر - سفر در طول سال‌های ۹۷ و ۹۸، از ۱۲ موزه و محوطه تاریخی در چهار شهر کشور انجام شده است. شیوع کرونا و تعطیلی موزه‌های زیر نظر این وزارتخانه در بیش از نیمی از سال ۱۳۹۹ باعث شد تا بازدیدهای کم‌وبیش انجام‌شده در این سال، محاسبه نشود. آمار اعلام‌شده بر اساس «نفر - سفر» محاسبه شده‌اند؛ یعنی بازدید هر نفر از هر کدام از کاخ موزه‌های سعدآباد به تعداد آن کاخ موزه‌ها شمارش شده است.

 • تخریب و زباله، میراث گردشگران برای مهارلو

  تخریب و زباله، میراث گردشگران برای مهارلو

  پس از ایام نوروز و روز طبیعت، دریاچه مهارلو که به«نگین صورتی»استان فارس مشهور است، چهره‌ای سراسر از زباله به خود می‌گیرد تا این میراث طبیعی استان فارس میراث دار زباله و آلودگی گردشگران باشد.

 • برف‌روبی و بازگشایی جاده موگویی

  برف‌روبی و بازگشایی جاده موگویی

  حدود ۵ هزار نفر سکنه روستاهای دهستان موگویی در طول زمستان که این جاده مسدود می‌شود، مجبورند از مسیرهای طولانی‌تری که به فریدون شهر استان اصفهان و الیگودرز استان لرستان منتهی می‌شود، رفت و آمد کنند.

 • موتورسواری عجیب با چاشنی خطر در قم!

  موتورسواری عجیب با چاشنی خطر در قم!

  احداث یک پیست برای شهر قم یک ضرورت است و ایجاد آن می‌تواند سرانۀ ورزشی ـ تفریحی را در این شهر افزایش دهد.

 • موج سواری با بُزها!

  موج سواری با بُزها!

  فردی در سواحل کالیفرنیای آمریکا با دو بُز خود موج سواری را به کودکان یاد می‌دهد.

 • کویر مصر ؛ زیبای بی‌ادعا با پهنه‌ای از سکوت

  کویر مصر ؛ زیبای بی‌ادعا با پهنه‌ای از سکوت

  مناطق گرم و کویری در فصل پاییز و زمستان خود را آماده ی پذیرایی از گردشگران و مسافرانی می‌کنند که در این نیمه‌ی سرد سال به دنبال مکانی گرم و دلپذیر هستند. «کویر مصر» در فاصله ۵۵ کیلومتری خور و ۴۰ کیلومتری جندق در دل دشت کویر ایران واقع شده است. مصر نام روستایی با ۴۱ خانوار است که در نزدیکی خود تپه های شنی بسیار زیبایی دارد که سال‌هاست در فصل سرما یکی از مقاصد گردشگری برای علاقه مندان به کویر شده است. سکوت و آرامش کویر، دیدن رمل های شنی و قدم زدن با پای برهنه روی شن های گرم لذت عجیبی دارد. رمل‌های کویر در کنار وسعت چشم‌اندازهای مصر هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند.

 • جزییات کشف دروازه کوروش در تخت جمشید

  جزییات کشف دروازه کوروش در تخت جمشید

  مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: با اجرای فصل دهم کاوش در محوطه «تل آجری» دروازه کوروش در نزدیکی تخت جمشید نمایان شد.

 • مقصد گمشده گردشگری

  مقصد گمشده گردشگری

  سابقه سبک متفاوتی از مسافرت‌های داخلی در خیلی از کشورهای جهان اکنون - دوره فراگیری - به کمک گردشگران آمده و امکان «سفرهای تفریحی سازگار با عصر کرونا» را پیش‌روی توریست‌ها قرار داده است.

 • یخ نوردی در آبشار گنجنامه همدان

  یخ نوردی در آبشار گنجنامه همدان

  با شروع فصل زمستان و شدت گرفتن سرما و یخ زدن آبشار گنجنامه فرصتی برای ورزش یخ نوردی فراهم شده است تا ورزشکاران این رشته به تمرینات خود بپردازند.

 • منطقه آزاد قشم میزبان برگزاری دوره‌های گردشگری شد

  منطقه آزاد قشم میزبان برگزاری دوره‌های گردشگری شد

  مدیر منابع انسانی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره‌های «آشنایی با فرآیندها و رویه‌های اجرایی صدور مجوز تأسیسات گردشگری» و «آشنایی با رویه‌های اجرایی نظارت بر عملکرد تأسیسات گردشگری» باهدف ارتقا دانش این صنعت برای کارکنان سازمان، خبر داد.

 • پیشنهادهایی درباره «سفر» در دوران کرونا

  پیشنهادهایی درباره «سفر» در دوران کرونا

  یک کارشناس آمار و برنامه‌ریزی گردشگری گفت: وقتی مردم را رها می‌کنیم آن‌ها هم سفر غیرایمن می‌روند و مشکلات بعدی ایجاد می‌شود. نباید به مردم خرده گرفت، به هر حال خسته شده‌اند و به تفریح نیاز دارند. این وظیفه متولیان است که امکانات و خدمات را در دسترس مردم قرار دهند. نمی‌شود لفظی شعار سفر ایمن داد و کاری برای آن انجام نداد.

آخرین اخبار