شیخ دیاباته

شیخ دیاباته ششمین بازیکن استقلال و نخستین خارجی این تیم در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر است که موفق به زدن سه گل در یک بازی شده است.

رویکرد امروز شیخ دیاباته با زدن سه گل مقابل تراکتور اصلی‌ترین نقش را در پیروزی بزرگ آبی پوشان در هفته نهم رقابتهای لیگ برتر داشت و توانست نامش را به عنوان ششمین بازیکن استقلال که در تاریخ رقابتهای لیگ برتر که موفق به زدن سه گل در یک بازی شده اند، ثبت کند.

دیاباته ششمین بازیکن استقلال و اولین خارجی این تیم است که در  لیگ برتر هت تریک کرده است و این در حالی است که هت تریک دیاباته در هفته نهم لیگ برتر، نخستین هت تریک آبی ها مقابل تراکتور و هشتمین هت تریک این تیم در تاریخ رقابتهای لیگ برتر می باشد.

پیش از دیاباته، آرش برهانی، رضا عنایتی، سیاوش اکبرپور، مجتبی جباری و محسن کریمی دیگر نفراتی بودند که سابقه هت تریک در این رقابتها را دارند. رضا عنایتی که رکورددار بیشترین تعداد گل زده در همه ادوار لیگ برتر، بیشترین تعداد آقای گلی و بیشترین تعداد هت تریک است، با ۳ هت تریک با پیراهن استقلال از دیگر آبی پوشان پیش است. برهانی، اکبرپور، جباری و محسن کریمی نیز هر کدام یکبار در این مسابقات هت تریک کرده بودند.

اولین هت تریک آبی‌ها در فصل چهارم لیگ برتر توسط رضا عنایتی در دیدار مقابل صبا انجام شد. آبی پوشان در دیداری که در هفته هفدهم مقابل صبا در ورزشگاه آزادی انجام دادند به برتری ۳ بر یک رسیدند که زننده هر ۳ گل استقلال رضا عنایتی بود. این بازی در تاریخ ۲۴ دی ماه سال ۱۳۸۳ انجام شد و هدایت آبی پوشان بر عهده امیر قلعه نویی بود. 

بهترین گلزن همه ادوار لیگ برتر دو بار دیگر در فصل‌های پنجم و هشتم مقابل تیم های ملوان و فولاد هت تریک کرد تا با این آمار دارنده رکورد بیشترین هت تریک برای آبی پوشان در لیگ برتر باشد.

آخرین هت تریک آبی پوشان پیش از بازی این تیم با تراکتور هم مقابل توسط محسن کریمی انجام شده بود. کریمی در هفته شانزدهم لیگ شانزدهم مقابل صنعت نفت ۳ گل به ثمر رساند تا آخرین بازیکن هت تریک کرده آنها باشد.

هت تریک دیاباته باعث شد تا این تیم با ۸ هت تریک در لیگ برتر از تیم های پرسپولیس و ذوب آهن پیشی بگیرد و صاحب بیشترین هت تریک در این مسابقات شود. 

هفت هت تریک قبلی آبی پوشان پیش از بازی با تراکتور مقابل تیم های صبا، ملوان، فولاد، پیکان، پیام مشهد، شاهین بوشهر و صنعت نفت آبادان بوده و هت تریک دیاباته مقابل تراکتور نه تنها اولین هت تریک یک بازیکن خارجی، بلکه اولین هت تریک استقلال خارج از ورزشگاه آزادی می باشد.

البته پیش از این مامه تیام مهاجم خارجی استقلال در یک بازی سه گل به ذوب آهن زده بود اما این گل ها در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسید.

منبع:مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین