کد خبر: 9772
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
نه به کودک همسری

طرح موضوع ازدواج از دختران زیر ۱۸ سال حتی در مواقعی زیر ۲۰ سال ، بدترین نوع جنایت هاست

رویکرد امروز جنایت همیشه در لباس داعش نیست جنایت همیشه قرار نیست اسلحه به دست باشد و وارد حریم مردم شود و به زنان و دختران تجاوز کند جنایت همیشه سرقت دارایی های مردم نیست گاهی در قالب شرع و قانون و با یک کت و شلوار شیک؛ در قالب یک مرد جنتلمن؛ پسری ۲۷، ۲۸ یا ۳۰ ساله در قامت خواستگار وارد منزل ما می شود و دختر بچه ی ۱۵، ۱۶، ۱۷ ساله را می طلبد والدین هم ممکن است خوشحال شوند که چه خانواده موفقی بوده اند که چنین دختری را تربیت کرده باعث شده چنین شاه دامادی وارد منزلشان شود فارغ از جواب رد یا مثبت، از نظر من این نوع رفتار یعنی طرح موضوع ازدواج از دختران زیر ۱۸ سال حتی در مواقعی زیر ۲۰ سال ، بدترین نوع جنایت هاست ممکن است فکر کنیم این رفتار فقط یک خواستگاری است و می توان راحت به وی نه گفت و موضوع را تمام کرد !

اما موضوع بسیار پیچیده تر از این حرفاست انسانها اثرپذیرند و نوجوان ها اثرپذیرتر! نوجوان ها انی هستند این به این معنی است که نوجوانی که سالها زحمت کشیده  و شما سالها حامیش بوده اید تا درس بخواند وارد دانشگاه شود هدف کاری داشته باشد و بعد ازدواج کند بعد از دیدن قیافه یک خواستگار به ظاهر جنتلمن اما در اصل یک جنایتکار نادان! حالا به سکس فکر می کند به مادر شدن، به همسر شدن، حتی در بهترین شرایط ممکن هم، بخشی از انرژی او به جای صرف در راستای هدف های کاری و درسی و.. صرف موضوع ازدواج خواهد و در مواردی هم ممکن است کلا اولویت نوجوان، مساله ازدواج و غیره شود .

غافل از اینکه در ۲۶ سالگی هم می توان ازدواج کرد و مادر شد!! پدران و مادرانی که دختران خود را تهدید می کنند اگر روزی با پسری ببیننشون قلم پاشون را خورد می کنند دقیقا از وجود چنین خواستگاری ذوق می کنند درحالی که آسیبی که این خواستگاری ها به اینده کودکان می زند بسیار بیشتر از پسرهایی است که ممکن است وارد رابط دوستی با دختران شوند البته کلا سکس  از منظر علم تعلیم و تربیت، چه در قالب ازدواج چه در قالب دوستی برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع و آسیب زننده است و منظور از دوستی در این متن تایید رابطه جنسی نوجوانان نیست به علاوه اینکه ازدواج کودکان و نوجوانان غیر از آسیب ناشی از سکس زودتر از موعد، ده ها عوارض دیگر هم دارد و لذا در مجموع ازدواج آسیبی جبران ناپذیر به کودکان خواهد زد پس بیشتر از ممنوعیت سکس در نوجوانی به ممنوعیت ازدواج تاکید می شود به امید روزی که جامعه به بصیرتی برسد و ساختارهای قانونی هم متناسب با فرهنگ بروز شوند که چنین خواستگارانی از ترس تحت تقعیب قرارگرفتن قضایی با روان نوجوانان دختر بازی نکنند.

فاتح فاطمی

منبع:انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

آخرین اخبار

پربحث‌ترین