کد خبر: 9034
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۷
حاج قاسم سلیمانی

تیم ترور، همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی ظرف کمتر از ۱۰ساعت در چندین نقطه مختلف مورد ضربه قرار گرفتند و دستگیر شده ‏اند.

رویکرد امروز دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در تشریح جزئیات طرح ترور سرلشکر سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: باتوجه به اشراف کامل اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه و با احکام و دستورات قضائی کلیه عناصر اصلی و محوری تیم ترور، همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی ظرف کمتر از ۱۰ساعت در چندین نقطه مختلف مورد ضربه قرار گرفتند و دستگیر شده ‏اند.
 به نقل از روابط‏ عمومی دادگستری، دادخدا سالاری با اشاره به اینکه این پروژه صرفا در مرحله طراحی باقی نمانده بود، اعلام کرد: کلیه عملیات اجرایی این پروژه از قبیل جذب جاسوس، آموزش آنان، تهیه سلاح و مهمات و مواد منفجره و وسایل و تجهیزات ارتباطی و نظامی در سطح وسیع و گسترده تهیه و از سوی پشتیبانان طرح از طریق یکی از مرزها به داخل کشور منتقل ‏و آماده بهره‏برداری بود.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد: سازمان اطلاعات سپاه از شش ماه قبل از دستگیری اعضای این تیم ترور در شهریور‏ماه سال جاری، اقدامات و فعالیت‏های این تیم را در خارج و داخل کشور به صورت شبانه‏ روزی مورد رصد اطلاعاتی قرار می‏داده است.
سالاری ادامه داد: اعضای تیم پروژه ترور به اتهام مشارکت در اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، محاربه و کمک به سرویس‏های اطلاعاتی کشورهای بیگانه و متخاصم تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‏اند.
دادستان کرمان اعلام کرد: در پی ناکامی‏های مکرر مثلث شوم عبری، عربی و آمریکایی در منطقه خاورمیانه در جهت ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جبهه کفر و نفاق در اتاق‌های فکر مشترک‏شان به سراغ پروژه جدیدی با نیت شوم از‏هم‏گسستن اتحاد فی‏ما‏بین جوامع جهان اسلام رفته و طرح ترور سردار سلیمانی را ‌به عنوان روشن کردن فتیله انفجار بزرگ آن هم در ایام فاطمیه و یا عاشورای حسینی در دستور کار سرویس‏های مشترک استکبار قرار داده بود.
وی افزود: معاندان با انجام این ترور قصد ایجاد اختلاف و شروع جنگ داخلی بین جامعه متحد اهل تسنن و شیعه را داشتند و از سوی دیگر با این اقدام می‏خواستند جنگ خانمان‏سوز عرب و عجم را بر‏افروخته ‏و با این ترور در جهان اسلام بین برادران شیعه و سنی اختلاف بزرگ و تاریخی به‏ وجود آورند.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف این عملیات این بود تا جبهه مقاومت جهان اسلام را زمین‌گیر و دچار شکست کنند.
دادستان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از مجاهدت های خاموش و چندین ماهه و شبانه‌روزی سازمان اطلاعات سپاه در کشف و خنثی‏سازی این طرح پیچیده ضد امنیتی گفت: اجرای این پروژه می‏توانست ضربه‏‏ بزرگ و جبران‏ناپذیری را نه‏‏تنها بر ارکان ساختاری و امنیتی کشور، بلکه بر جهان اسلام وارد کند که با عنایت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی شریف) این پروژه با شکست مواجه شد.
دادستان کرمان در پایان بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمدن بزرگ اسلامی تحت زعامت و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه‏ای (مدظله العالی) و در ظل توجهات و عنایات خاصه حضرت صاحب‏الامر از گردنه‏های سخت و موانع سرراه به خوبی عبور کرده و اکنون مقتدرانه بر قله فتح و نصرت ایستاده است.

منبع:ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین