کد خبر: 7126
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
نقشه ترامپ

این نقشه بیانگر مسیر حرکت  "دورین" از "فلوریدا" تا "آلاباما" است.

رویکرد امروز ترامپ در ویدئویی می‌گوید: "طوفان نه تنها به "فلوریدا"، بلکه به "جورجیا" نیز آسیب خواهد زد و از خلیج مکزیک می‌گذرد، این همان چیزی است که از ابتدا پیش‌بینی کرده بودیم"

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در روز گذشته (چهارشنبه) با نمایش نقشه‌ای از ایالاتی که در معرض توفان "دورین"قرار دارند، ایالت "آلاباما" را به اشتباه در فهرست مناطق آسیب‌پذیر جا داد. منطقه‌ای که هرگز در مسیر توفان قرار نداشته و از آن آسیب نمی‌بیند.

به گزارش رویترز، در فیلم منتشر شده از ترامپ در "کاخ سفید" این منطقه در نقشه دستی ترامپ به وسیله یک روان‌نویس به مناطق توفان زده اضافه شده است.  این نقشه بیانگر مسیر حرکت  "دورین" از "فلوریدا" تا "آلاباما" است.

"دورین" بزرگترین توفان ۲۵ سال اخیر آمریکا تا کنون به برخی از مناطق مانند "باهاما" آسیب زده و باعث مرگ چندین نفر در این منطقه شده است.  اینک دورین با سرعتی حدود ۲۵۰ کیلومتر در ساعت در حال حرکت به سمت سواحل جنوبی آمریکاست.

نقشه دستی ترامپ برای نمایش مناطقی که در معرض توفان قرار دارد/ رویترز

ترامپ در این ویدئو می‌گوید: "توفان نه تنها به "فلوریدا"، بلکه به "جورجیا" نیز آسیب خواهد زد و از خلیج مکزیک می‌گذرد، این همان چیزی است که از ابتدا پیش‌بینی کرده بودیم".

این در حالیست که هیچ پیش‌بینی در باره گذر توفان "دورین" از خلیج مکزیک و خط ساحلی "آلاباما" وجود ندارد.

ترامپ در آخر هفته (یکشنبه) نیز در توییتی مجزا از احتمال آسیب‌های توفان دورین به ایالت آلاباما خبر داد. درست ۲۰ دقیقه پس از این توییت، "سازمان هواشناسی ملی آمریکا" در توییت خود احتمال آسیب به آلاباما را رد کرد.

توییت روز یک سپتامبر ترامپ در خصوص آسیب "دورین" به آلاباما/ رویترز

ترامپ: توفان از آلاباما می گذرد/ هواشناسی آمریکا: رد می‌کنیم

 سازمان هواشناسی ملی آمریکا در این توییت نوشت:

 "دورین هیچ تاثیری روی آلاباما ندارد. تکرار می‌کنیم هیچ اثری از دورین در نزدیکی آلاباما دیده نخواهد شد و توفان با فاصله زیادی در بخش شرقی این ایالت باقی خواهد ماند".

ترامپ در پاسخ به این پرسش که چرا آلاباما به صورت دستی و با یک روان‌نویس به بخش اضافه شده گفت: نمی‌دانم، نمی‌دانم.

مرکز هواشناسی آمریکا ۲۰ دقیقه پس از پس توییت ترامپ در روز ۱ سپتامبر ادعای ترامپ را قویا رد کرد/ رویترز

ترامپ: توفان از آلاباما می گذرد/ هواشناسی آمریکا: رد می‌کنیم

سی‌ان‌ان در گزارشی تصویری افزود: با این وجود ترامپ به طیف وسیع انتقادات رسانه‌های مجازی واکنش نشان داد و با انتشار الگویی از مسیر احتمالی توفان "دورین" توئیت کرد: همان طور که می‌بینید اکثر پیش‌بینی‌ها احتمال آسیب توفان به آلاباما و جورجیا نشان می‌دهند. من عذرخواهی سازندگان "اخبار جعلی" را می‌پذیرم.

منبع:عصر ایران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین