کد خبر: 6723
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا

 در تاریخ ۳۱ ژوئیه ، پس از ۳۹ سال فعالیت در نیروی هوایی ، جنرال پل جی سلوا به عنوان نایب رئیس ستاد مشترک ، مقام دوم ارتش آمریکا کناره‌گیری کرد. 

رویکرد امروز مایکل اوهانلون در یواس‌اس تودی می‌نویسد: قدرت ارگان‌های مانند نیروهای مسلح ایالات متحده یکی از مهمترین چیزهایی است که ما را به عنوان یک کشور در کنار هم قرار می‌دهد ، وقتی چیزهای دیگر ما را جدا می‌کند.

 در تاریخ ۳۱ ژوئیه ، پس از ۳۹ سال فعالیت در نیروی هوایی ، جنرال پل جی سلوا به عنوان نایب رئیس ستاد مشترک ، مقام دوم ارتش آمریکا کناره‌گیری کرد.  در پایان ماه سپتامبر ، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک از سمت خود کنار می‌رود و بازنشسته می شود. این استعفاها ارزش آن را دارد که لحظاتی مکث کنیم و به تأمل بپردازیم.

 این رهبران نظامی کمک‌های عظیمی کرده‌اند و در پشت صحنه، به دفاع از کشور کمک کرده‌اند.  سلوا در زمینه فناوری و جنگ آینده تخصص دارد.  از زمان دولت اوباما ، و اکنون در سالهای ترامپ نیز وی برای تغییر مسیر ارتش به سمت رقابت بزرگ با قدرت‌های چین و روسیه نقش مهمی داشته است.

 دانفورد در پنتاگون یک عضو مداوم قابل توجه بوده است و به دو رئیس جمهور و چندین وزیر دفاع در مدیریت بحران از کره شمالی تا کریمه تا سوریه و فراتر از آن کمک کرده است.

 بازنشستگی نظامیان در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ هم قابل توجه بوده است: ژنرال دیوید پترائوس ، ژنرال استنلی مک کریستال و دریاسالار مایک مولن.

 این آمریکایی های ممتاز نام های بزرگی در پشت جنگ‌های عظیمی چون عراق و افغانستان بودند.  پترائوس برای حمایت از مردم بومی، اصلاح نیروهای امنیتی عراق و توسعه شبکه‌های اطلاعاتی به عنوان فرمانده کل در عراق در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ بسیار فعال بوده است.  

مک کریستال نیروهای ویژه را به شدت و کارآیی کاملاً جدیدی سوق داد و دفعات حملات علیه جنگ همه‌جامه با تروریسم را با ضریب ده افزایش داد. هر دو فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در طول جنگ افغانستان نیز بودند.  مولن به عنوان رئیس مشترک، در واشنگتن در سراسر کشور به عنوان راهنما و پشتیبانی سیاسی مشغول به کار بوده است.

اما تجربه کلی همچنین با ناامیدی، شکست، استعفا و ترکیبی از موفقیت چشمگیر و شکست‌های پیاپی در هر دو جنگ بزرگ مشخص شد. ما به عنوان یک ملت آموخته‌ابم که حتی با بهترین نظامیان تاریخ و حتی با رهبران برجسته، در جنگ‌های مدرن خاورمیانه به راحتی پیروز حاصل نمی‌شوند - و شاید حتی اگر بتوانند برنده شوند ، هزینه مداخله همه جانبه را متحمل خواهند شد.

منبع:خلیج فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین