کی

یک مقام سابق ارتش آمریکا با تاکید بر خطرناک بودن جنگ میان ایران و آمریکا، تهدیدها و لفاظی‌های حال حاضر را عامل افزایش تنش میان ایران و آمریکا دانست و گفت: معتقدم هر دو طرف نباید با لفظ‌های تهدیدآمیز یکدیگر را عصبانی کنند.

رویکرد امروز مورگان دین یکی از اعضای سابق ارتش آمریکاست و سال‌ها در ارتش ملی به عنوان تحلیل‌گر اطلاعاتی خدمت کرده است. وی  به بیان نظرات خود در مورد افزایش تنش میان ایران و آمریکا پرداخته‌ است.

عقب‌نشینی‌های ترامپ در برابر ایران خبر خوبی است

این مقام سابق ارتش آمریکا در مورد عقب‌نشینی‌های ترامپ گفت: من از شنیدن خبر اینکه نیروهای جدیدی به خاورمیانه ارسال نمی‌شوند و عقب‌نشینی‌هایی در مورد ایران صورت گرفته است خوشحال شدم اینکه ما حضور نظامی خود را در منطقه کاهش دهیم، اتفاق خوبی است به نظر من این تصمیم از یک جنگ بسیار خطرناک جلوگیری می‌کند. معتقدم عقب‌نشینی‌هایی که در مورد ایران صورت گرفته است نشان از این دارد که ترامپ می‌خواهد از وقوع جنگ در خاورمیانه جلوگیری کند.

تهدیدی که بولتون از آن صحبت می کند واقعی نیست

بولتون تاکنون از جنگ‌طلبی‌های خود سودی نبرده است

دین در ادامه گفت: این درست است که ایران در صورت تهدید آمریکا بسیار قدرتمند است. ما این تهدید را تنها از زبان جان بولتون می‌شنویم و تهدیدی که بولتون از آن صحبت می‌کند واقعی نیست. اما من معتقدم بولتون تنها فرد جنگ‌طلب در کابینه ترامپ است و تاکنون از جنگ‌طلبی‌های خود سودی نبرده است.

دو طرف نباید با لفظ‌های تهدیدآمیز یکدیگر را عصبانی کنند

وی افزود: من تهدیدهای آمریکا علیه ایران و فشار بر تهران را نگران‌کننده می‌دانم، اگر این تهدیدها ادامه یابد من نگران واکنش ایران هستم. من معتقدم هر دو طرف نباید با لفظ‌های تهدیدآمیز یکدیگر را عصبانی کنند.

حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس احتمال شکست نیروهای در برابر ایران را بالا می‌برد

دین در ادامه در مورد حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس گفت: حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس را اصلا مطلوب ارزیابی نمی‌کنم؛ چراکه معتقدم این حضور بی‌دلیل است و در صورتیکه تهدیدها جدی شود و درگیری نظامی میان ایران و آمریکا روی دهد، هم بی‌نتیجه است؛ چرا که این حضور بی‌دلیل باعث خستگی نیروهای نظامی می‌شود و احتمال شکست نیروهای آمریکایی را در مقابله با ایران بالا می‌برد. ما این تجربه‌ها بارها در مورد کشورهای مختلف دیده‌ایم.

بولتون در حال حاضر تنها کسی است که خواهان جنگ است

لفاظی‌های بولتون می‌تواند تنش ها را بالا ببرد

وی اضافه کرد: من فکر می کنم جنگ در این شرایط بی‌معنی است. در واقع تنها بولتون به دنبال درگیری نظامی با ایران است. اصرار بولتون برای بالابردن تنش میان ایران و آمریکا هم بی‌معنی است. من تصور می‌کنم که میان ترمپ و بولتون در این مورد اختلاف زیادی وجود داشته باشد. بولتون هر روز اتهام‌های جدیدی علیه ایران مطرح می‌کند این لفاظی‌ها می‌تواند تنش‌ها را بالا ببرد

ایران تسلیم آمریکا نمی‌شود

ایران به راحتی تن به توافق جدیدی نمی‌دهد

این مقام سابق ارتش آمریکا گفت: من تصور می کنم ایران به راحتی تسلیم نمی‌شود. این اتفاق جدیدی نیست ایران چهل سال است که حاضر به تسلیم نشده است و به سران آمریکایی بی‌اعتماد است. از سوی دیگر قدرت خود را افزایش داده است. ایران به راحتی تن به توافق جدیدی نمی‌دهد و به پیشنهاد مذاکره و توافق جدید اعتماد نمی‌کند.

جنگ با ایران بسیار خطرناک است

وی خاطرنشان کرد: جنگ با ایران بسیار خطرناک است. اما من معتقدم ما باید به شدت محتاط باشیم و خطرهای ایران را و همه تهدیدها را در نظر بگیریم. باید شرایط داخلی و خارجی را در نظر بگیریم و بعد اقدام کنیم. باید هوشیار باشیم تا غافل‌گیر نشویم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدترین

پربحث‌ترین

آخرین اخبار