کد خبر: 4169
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
هوک

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است امروز چهارشنبه با هدف همراه کردن جامعه بین‌الملل با اتهام‌های واهی واشنگتن علیه ایران، به جمع اعضای شورای امنیت برود.

رویکرد امروز وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از برنامه برایان هوک نماینده ویژه این وزارتخانه در امور مربوط به ایران، برای دیدار با اعضای شورای امنیت خبر داد.

هدف از این دیدار که تاریخ آن برای امروز چهارشنبه اعلام شده است؛ به‌روزرسانی اطلاعات اعضای شورای امنیت درباره سیاست واشنگتن در قبال ایران عنوان می‌شود.

به ادعای وزارت خارجه آمریکا، قرار است هوک بر اهمیت واداشتن ایران به مسئولیت‌پذیری درقبال سرپیچی از قطعنامه‌های شورای امنیت (!) مبنی بر توسعه و آزمایش موشک‌های بالیستیک تاکید کند.

گفتنی است هوک پیشتر نیز در تلاش برای تحریک اتحادیه اروپا علیه تهران، با طرح ادعایی مضحک گفته بود که توسعه برنامه موشکی ایران و آزمایش آن تهدید محسوب شده و بر خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.

وی همچنین قرار است بر لزوم اجرای کامل قطعنامه‌های شورای امنیت در قبال ایران ازجمله رعایت محدودیت‌های سفر و تحریم‌های تسلیحاتی نیز تاکید کند.

گفتنی است ترامپ سال میلادی گذشته (۲۰۱۸)، در اقدامی یک‌جانبه و به بهانه‌های واهی ازجمله عدم پوشش برنامه موشکی ایران و اتهام واهی حمایت از تروریسم، از برجام خارج شد و همزمان، به اعمال فشار اقتصادی ازجمله تحریم نفتی علیه ایران روی آورد.

درهمین‌راستا، وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته مدعی شد معافیت اعطاشده به ۸ خریدار عمده نفت ایران از روز ۱۲ اردیبهشت، لغو خواهد شد حال آنکه برخی کشورها ازجمله هند هشدار داده‌اند که اجرای سناریوی آمریکا مبنی بر جایگزین کردن نفت ایران، آن طور که واشنگتن تصور می‌کند ساده نیست.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین