کد خبر: 3832
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
فیلم رحمان 1400

بلیت فروشی «رحمان ۱۴۰۰» تا اصلاح فیلم متوقف شده است ؛ بعد از صحبت مدیرکل سینمای حرفه‌ای وزارت ارشاد مبنی بر اینکه نسخه بدون مجوز «رحمان ۱۴۰۰» اکران بوده، از ساعتی قبل بلیت فروشی آنلاین فیلم منوچهر هادی متوقف شد.

رویکرد امروز ۱-شب گذشته و به دنبال اعلام تخلف سازندگان «رحمان ۱۴۰۰» در اکران نسخه غیرمجاز فیلم از ادامه نمایش این فیلم جلوگیری به عمل آمد. به فرض که تهیه کننده و کارگردان این تخلف را انجام داده باشند، آیا می شود که فیلمی یک ماه نسخه غیرمجاز اکران کند و اداره نظارت یک ماه در خواب باشد و متوجه نشود؟ آیا همین ادعا اثبات ناتوانی این اداره و مدیرانش نیست؟

۲-تهیه کننده و کارگردان هر دو شب گذشته ادعای اداره نظارت و ارزشیابی را تکذیب کرده‌اند پس لازم است جزییات تخلف و اصلاحیه ها به طور شفاف منتشر شود در غیر اینصورت آیا این اداره به دنبال انتقاد چند رسانه از پروانه نمایشش کوتاه آمده و اتهام نادرست به سازندگان یک فیلم وارد کرده؟ آیا دوباره دخالت‌های فراقانونی در سینما آغاز شده؟

۳-حالت سوم فرض یک بازی تبلیغاتی است که افرادی در اداره نظارت با همکاری سازندگان فیلم قصد دارند با توقیف چند روزه «رحمان ۱۴۰۰» این فیلم را با عنوان توقیفی به سینماها برگردانند و فروش آن را چند برابر کنند اثبات این ادعا یعنی اداره نظارت وارد پروژه های تبلیغاتی فیلم ها هم شده؟

-اتفاقات روز گذشته و توقف نمایش «رحمان ۱۴۰۰» در هر حالت بازی باخت-باخت برای سازمان سینمایی و اداره نظارت و ارزشیابی است.

منوچهر هادی: بدون هیچ پاسخ قانع کننده‌ای «رحمان ۱۴۰۰» توقیف شد؛ دو هفته قبل در شهر قم این اتفاق افتاده بود، ممنون از مدیران سینمایی که کاری از دستشان بر نمی آمد ولی تلاششان را کردند؛کلا در ارشاد کسی تصمیم گیرنده نیست و تصمیمات از جای دیگری گرفته می‌شود. ایشان فقط ابلاغ می‌کنند.

یکتا ناصر همسر منوچهر هادی نیز در واکنش به این ماجرا نوشت :

هر کس به طریقی دل ما میشکند
بیگانه جدا دوست جدا میشکند
بیگانه اگر میشکند حرفی نیست
از دوست بپرسید چرا میشکند
در مدت ٢۵روزی که فیلم#رحمان_۱۴۰۰ اکران بود تعداد زیادی از هموطنان از مشکلات سیرابمان با دیدن لحظاتی ازفیلم خنده به لبشان آمد و شاهد یک کمدی سیاه بودند همه ما دست اندرکاران این پروژه نیز خوشحال بودیم که در این شادمانی سهمی داریم ولی عده ای تاب نیاوردند و با تهمتهای واهی دست به دست هم زحماتمان را بیرحمانه به بند توقیف درآوردند #منوچهر هادی تو یک کارگردان بزرگ و یک مرد شریفی از پای ننشین که جماعتی دل گرم به مرام و لبخندت هستند .

تاکنون هیچ خبر رسمی مبنی بر رفع توقیف فیلم سینمایی رحمان ۱۴۰۰ منتشر نشده است و احتمالا این فیلم  توقیف نخواهد شد ….

منبع : کولاک

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • م IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
    1 0
    چرا باید کسایی که حرف حق میزنن و مردم رو آگاه میکنن از کارهای همچین ادمای پستی ک تو جامعه هستن چرا باید دهنشونو بست و فیلمشونو توقیف کرد بسه هرچقدر از مردم ایراد گرفتید برید به حال مردم بینوا یه فکری بکنید

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

پربازدیدترین

پربحث‌ترین

آخرین اخبار