دی کاپریو

لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر امریکایی در پستی در صفحه شخصی‌اش برای دفاع از محیط‌بانان بازداشت شده ایرانی، چند شخصیت سیاسی و هنری ایران از جمله روحانی و رئییسی را به پیوستن به یک پویش دعوت کرده است.

رویکرد امروز لئوماردو دی کاپریو در اینستاگرام خود نوشت: بهترین روش برای ثبت تصاویر از حیوانات خطرناک مانند یوزپلنگ آسیایی، نمونه‌های آن فقط در ایران وجود دارد؛ استفاده از دوربین‌های تله است. [تله دوربین یک دوربین از راه دور است که به یک سنسور حرکت یا یک سنسور مادون قرمز مجهز شده است و از یک پرتو نور به عنوان یک ماشه استفاده می‌کند.]

آزمایشی مشترک میان دانشمندان ایرانی و محیط‌بانان با مجوز سازمان محیط زیست و حمایت نشنال جئوگرافیک، به منظور ثبت تصاویر از این حیوان نادر ‌صورت گرفت.

تصویر دوم نشان‌ می‌دهد که کار گروهی در این زمینه مورد نیاز است.

من از دوستانم در ایران به خاطر کمک‌شان، ‌سپاسگزارم. اما دو نفر از ایرانیان این تیم، ‌به اتهام استفاده از دوربین‌های تله به عنوان ابزار جاسوسی بازداشت هستند و یکی در آستانه اعدام است.

اما دوربین‌های تله ابزار جاسوسی نیستند.

هومن جوکار و امیرحسین خالقی در واقع با احساس وطن‌پرستی، ‌برای نجات یکی از قوی‌ترین نمادهای طبیعت ایران از انقراض، ‌دست به این اقدام زده‌اند.

این دو و شش نفر دیگر، ‌در حال محاکمه هستند، ‌برای مقابله با این بی عدالتی به ما بپیوندید.

گفتنی است این بازیگر در انتها افرادی از جمله روحانی، ظریف، ‌رئیسی، ‌هدیه تهرانی، ‌رضا کیانیان و میترا حجار را برای پیوستن به یک پویش، تگ کرده است.

هدیه تهرانی نیز که از مدت‌ها قبل پی‌گیر موضوع بازداشت فعالان محیط زیست بوده است این پست را بازنشر نمود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

پربازدیدترین

پربحث‌ترین

آخرین اخبار