کد خبر: 2903
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
وام ازدواج

نمایندگان مجلس در بودجه 98 میزان وام ازدواج برای مزدوجین اول فروردین 96 به بعد را برای هر یک از زوجین 30 میلیون تومان (در مجموع60میلیون تومان) با دوره بازپرداخت 60 ماهه تعیین کردند.

رویکرد امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به لایحه بودجه سال 98، بند الف تبصره 16 ماده واحده این لایحه را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند که به موجب این مصوبه میزان وام ازدواج برای هر یک از زوجین 30 میلیون تومان (در مجموع 60 میلیون تومان) با شرایط بازپرداخت 5 ساله (60 ماهه) تعیین شد.

بر اساس این مصوبه، به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه سیستم بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از اول فروردین 1396 می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت ننموده‌اند، با اولویت نخست پرداخت نماید.

طبق مصوبه مجلس،  تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال 1398 سیصد میلیون (300.000.000) ریال (30 میلیون تومان) با دوره بازپرداخت پنج‌ساله (60 ماهه) با أخذ یک ضامن معتبر و سفته است.  بانک مرکزی می‌تواند  یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرد. در این مصوبه،  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف شد گزارش عملکرد این بند را هر شش‌ماه یکبار به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

پربازدیدترین

پربحث‌ترین

آخرین اخبار