کد خبر: 25406
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
سکه

امروز ۱۷ مهر ۱۴۰۰ قیمت دلار مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت سکه مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست دادند.

رویکردامروز قیمت دلار آمریکا عصر روز چهارشنبه هفته گذشته روی ۲۷ هزار و ۹۸۰ تومان قرار داشت. همراه با انتشار خبر انتصاب رئیس جدید بانک مرکزی قیمت دلار مرز ۲۸ هزار تومان را از دست داده بود. تحلیل‌گران معتقد بودند قیمت دلار برای ادامه مسیر کاهشی باید دامنه ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان را پشت سر بگذارد.

قیمت دلار مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست داد

قیمت دلار در طول معاملات امروز تحت تاثیر برخی اخبار مثبت برجامی قرار داشت. مثلا اظهارات سخنگوی وزات خارجه مبنی بر اینکه زمان دقیق شروع دور جدید مذاکرات به زودی تعیین می‌شود، توجه فعالان بازار را جلب کرده بود. قیمت دلار در طول معاملات امروز افت کرد و در فاصله ۲۷ هزار و ۷۰۰ تا ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت. قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات امروز ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومان بود و در مقابل از دست دادن مرز ۲۷ هزار ۷۰۰ تومان مقاومت می‌کرد.

قیمت درهم مرز ۷ هزار و ۶۰۰ تومان را از دست داد

افت قیمت دلار همراه با کاهش قیمت درهم امارات همراه بود. قیمت درهم امارات که عصر روز چهارشنبه روی ۷ هزار و ۶۴۰ تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز ۷ هزار و ۶۰۰ تومان بود. قیمت درهم در ادامه افت کرد، مرز ۷ هزار و ۶۰۰ تومان را از دست داد و در نهایت روی ۷ هزار و ۵۷۰ تومان قرار داد.

قیمت سکه مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست داد

قیمت سکه امامی که عصر روز چهارشنبه روی ۱۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان قرار داشت. در شروع معاملات امروز افت کرد و به مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نزدیک شد. بازار طلای جهانی امروز تعطیل بود و قیمت سکه از قیمت دلار سیگنال می‌گرفت. تحلیل‌گران از دست رفتن مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را برای سکه محتمل نمی‌دانستند، اما سکه امامی در آخرین ساعات معاملات امروز ۱۱ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان معامله می‌شد. در نتیجه قیمت سکه عصر امروز یک مرز مهم را از دست داد.

عرضه دلار دوبرابر شد

همراه با افت قیمت دلار بازار آزاد، قیمت دلار سنا و متشکل نیز افت کرد. قیمت دلار سنا ۴۰۶ تومان کاهش یافت و روی ۲۷ هزار و ۱۳۸ تومان قرار گرفت. قیمت دلار متشکل نیز ۳۸۹ تومان افت کرد، به کانال ۲۶ هزار تومان وارد شد و روی ۲۶ هزار و ۹۸۷ تومان ایستاد. حجم عرضه دلار نیز به طور قابل توجهی رشد کرد. عرضه دلار ۹۶ درصد افزایش یافت و روی ۷ میلیون و ۹۳۱ هزار قرار گرفت. احتمالا افزایش عرضه نیز به کاهش قیمت دلار کمک کرد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آزاد کاهش یافت و زیر ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت. قیمت دلار متشکل افت کرد و به کانال ۲۶ هزار تومان وارد شد. قیمت سکه امامی مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست داد. عرضه دلار نسبت به روز چهارشنبه تقریبا دوبرابر شد و قیمت درهم زیر ۷ هزار و ۶۰۰ تومان قرار گرفت.

منبع:اقتصاد نیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین