کد خبر: 2531
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۸
مدرسه تعطیل

رئیس جمهوری کالمیکیا واقع در منطقه ولگای روسیه از امکان آغاز صادرات دام زنده به ایران در سال جاری میلادی خبر داد.

رویکرد امروز آلکسی اورلوف رئیس جمهوری کالمیکیا روز جمعه در حاشیه همایش سرمایه گذاری سوچی به خبرگزاری تاس گفت: هیچ مانعی برای صادرات دام زنده از کالمیکیا به ایران وجود ندارد و قرار است امسال این صادرات آغاز شود.
رئیس این جمهوری واقع در حاشیه شمال غربی دریای خزر خاطر نشان کرد که مذاکرات با طرف ایرانی برای صادرات دام زنده جریان دارد البته برنامه اولیه صادرات مطرح است.
اورلوف گفت: جمهوری کالمیکیا از تمام امکانات لازم برای آغاز صادرات دام زنده به ایران از طریق دریای خزر برخوردار است.
وی ادامه داد: این صادرات بستگی به مذاکرات وزارت کشاورزی جمهوری کالمیکیا و جمهوری اسلامی ایران دارد.اورلوف همچنین یادآوری کرد که در گذشته برای مدت کوتاهی کالمیکیا دام زنده برای ذبح در عید قربان به ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر کرده است.
وی همچنین از ایجاد مرکز حمایت از صادرات در جمهوری کالمیکیا خبر داد که به صادرات انواع کالاها از این جمهوری به کشورهای مختلف کمک خواهد کرد.جمهوری کالمیکیا با 74 هزار و 731 کیلومتر مربع وسعت و 273 هزار جمعیت در حاشیه شمال غربی دریای خزر واقع شده است و دارای مراتع وسیعی است و دامداری بخش مهمی از اقتصاد این جمهوری روسیه را تشکیل می دهد.گفتنی است ایران از برخی کشورها برای تامین گوشت قرمز دام زنده وارد می کند.
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی به تازگی در خصوص صادرات گوشت روسیه به ایران به دیدارش با معاون وزیر کشاورزی روسیه اشاره کرد که موضوع صادرات گوشت هم در آن مطرح شده است.
علی اکبر مهرفرد روز سه شنبه در مسکو گفت که صادرات گوشت روسیه به ایران نسبت به یک سال پیش سه برابر شده است.
معاون وزارت جهاد کشاورزی همچنین خاطرنشان کرد که سهم روسیه در واردات گوشت ایران بویژه واردات گوشت گوسفند افزایش یافته است.

منبع : ایرنا 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین