کد خبر: 25260
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
مهدوی کیا

فدراسیون فوتبال مهدی مهدوی‌کیا را بعنوان سرمربی تیم امید ایران برگزید.

رویکردامروز در پایان جلسه هیئت رییسه فدراسیون فوتبال، مهدی مهدوی کیا ستاره سابق تیم ملی بعنوان سرمربی جدید تیم امید انتخاب شد.

مهدوی کیا که سابقه‌ای چند ساله در پرورش بازیکنان جوان دارد، پس از مذاکراتی که در آلمان با وی انجام شده، امروز رسما به عنوان سرمربی تیم المپیک ایران برگزیده شد، تیمی که قرار است در ماه های آینده در یک دوره از رقابت های آسیایی حضور پیدا کند.

این تجربه مربیگری مهدوی کیا بعد از حضور چندساله او در باشگاه هامبورگ به عنوان مربی در تیم های پایه این باشگاه آلمانی است. مهدوی کیا که در گذشته با پیشنهادهای متفاوتی برای سرمربیگری یا مدیریت مواجه شده بود، درنهایت پذیرفته که هدایت تیم امید ایران را برعهده بگیرد؛ تیمی که سالیانی طولانی ناکامی ضمیمه فعالیت آن بوده و مربیان ریز و درشتی را قربانی خود کرده است.

حال مهدوی کیا با اتکا به سوابق کاری اش با تیم های جوانان و ارتباطات گسترده در سطح فوتبال اروپا ممکن است یک گزینه ایده آل برای این سمت باشد؛ ضمن آنکه فرصتی برای اوست تا عیار مربیگری خود را به عنوان یکی از ستارگان تاریخ فوتبال ایران محک بزند.

در حال حاضر فوتبال ایران در رده امید با چالش های مختلفی مواجه است  و به نظر می رسد نسلی که قرار است در این رده به میدان بروند، کیفیت دوره های پیشین را نداشته باشند. با این حال آغاز فعالیت تیم امید با مربی تازه این امید را به وجود می آورد که بازیکنان جدیدی به چرخه تولید در فوتبال ایران اضافه شده و نگرانی ها را از این بابت برطرف کنند. کشف استعدادها و پرورش آنها در شرایطی که باشگاه‌ها در رده های پایه کار خود را به آن معنا انجام نمی دهند، وظیفه خطیری است که این تیم فنی برعهده دارد.


 در عین حال این فرصتی برای مهدوی کیا هم هست تا با چالش های موجود در فوتبال ایران از نزدیک مواجه شود. مهدوی کیا در انتخابات پیشین فدراسیون قرار بود با علی کریمی در تیم اداره کننده فدراسیون حضور داشته باشد که با انتخاب نشدن کریمی او حالا با پست تازه ای با فدراسیون فوتبال همکاری خواهد کرد.
برگزاری رقابت های رده امید در فوتبال ایران و ترغیب تیم های بزرگ به تیم داری حرفه ای در این رده و همچنین تجهیز آکادمی های فوتبال باشگاهی از فعالیت هایی است که حضور مهدوی کیا در ایران می تواند به آن تسریع ببخشد. برای این چهره مهم فوتبال ایران آرزوی موفقیت در شغل جدید می کنیم.

سایت فدراسیون فوتبال ایران ظهر امروز خبر سرمربیگری مهدوی کیا در تیم امید ایران را اعلام رسمی کرد، اما ساعاتی بعد متن خبر تغییر و از مذاکره فدراسیون فوتبال با وی برای حضور در این سمت خبر داد و البته اعلام کرد باشگاه هامبورگ نیز باید برای این انتقال موافقت کند.

منبع: ورزش3

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین