کد خبر: 22472
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
بیمه بیکاری کرونا

مدیر امور نمایندگان، کارگزاران و امور شعب شرکت بیمه ما، با اشاره به انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای استان‌ها در تهران، گفت: استان‌های جنوبی و استان‌های مجاور استان تهران کمترین سهم حق بیمه را دربین استان‌های کشور دارند.

رویکردامروز ابوالفضل برخی  گفت: پرتفوی کلان استان‌های جنوبی واستان‌هایی که در مجاورت استان تهران هستند درتهران صادرمی شود.


وی تصریح کرد: بعد ازاستان تهران که سهم اول تولید ناخالص داخلی کشور را دارد استان خوزستان با ۱۵ درصد دررتبه دوم واستان اصفهان با ۵ درصد دررتبه سوم قراردارند.

مدیر امور نمایندگان، کارگزاران و امور شعب شرکت بیمه ما، با اشاره به تفاوت چشمگیر بین استان خوزستان و اصفهان، افزود: درحوزه بیمه وضریب نفوذ، استان خوزستان از پایین دررتبه سوم قراردارد.

برخی، دلیل اصلی انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای استان‌ها در تهران را وجود دفاترمرکزی شرکت‌های بزرگ دراستان تهران دانست وگفت: عمده قراردادها در دفاترمرکزی منعقد می‌شود.

وی خاطرنشان کردکه، سمنان و قزوین شهرهای صنعتی بزرگی هستند، ولی سهم حق بیمه این استان‌ها بسیار ناچیز است، البته دراین قضیه می‌توان اختیار بیمه گذار را هم در نظر گرفت بیمه گذارمخیر است که بیمه گر خودرا انتخاب کند.

مدیر امور نمایندگان، کارگزاران و امور شعب شرکت بیمه ما، افزود: یکی ازشرکت‌های پتروشیمی درخواست انعقاد قرارداد در استان خود را داشت و اصرار داشتند که پرتفوی باید در استان خود صادر شود.

برخی، مجاب کردن مدیران شرکت‌های بزرگ صنعتی و نفتی را برای انعقاد قرارداد دراستان خود را یکی از راه حل‌های این مشکل برشمرد و گفت: استان‌های جنوبی و استان‌های مجاور استان تهران کمترین سهم حق بیمه را دربین استان‌های کشور دارند.

وی بیان کرد: با انعقاد قرارداد پرتفوی‌های کلان درتهران، استان‌های مربوطه از منافع حاصل از تجمیع کار دراستان خود برخوردارنمی شوند.

مدیر امور نمایندگان، کارگزاران و امور شعب شرکت بیمه ما، با بیان اینکه استانداری‌ها باید به این حوزه ورود کنند، گفت: دراستان‌ها باید فرهنگ سازی انجام شود تا پرتفوی هر استان در خود استان حفظ شود و با مدیران سطح کلان باید مذاکره انجام شود.

برخی اذعان داشت که، باید این موضوع را درنظر گرفت که تنها پرتفوی صنعتی است که در تهران متمرکز شده وغیر صنعتی در خود استان‌ها صادر می‌شود بنابراین اثرگذارترین پرتفوی در اینکه سهم آن استان‌ها کم شده است پرتفوی‌های صنعتی و کلان است.
منبع: چابک آنلاین

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین