کد خبر: 21535
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
تروریست

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد: سخنگوی اداره حفاظت عمومی به همراه دو همکار خود صبح امروز در جنوب شرق کابل پایتخت هدف حمله تروریستی قرار گرفته و کشته شدند.

رویکردامروز طارق آرین سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز یکشنبه به خبرنگاران در کابل گفت که خودرو «ضیاء ودان» امروز صبح در منطقه «کارته نو» در جنوب شهر کابل هدف انفجار بمب مغناطیسی قرار گرفت که طی آن وی و دو همکارش کشته و یک تن دیگر از آن‌ها نیز زخمی شدند.

آرین گروه طالبان را مسئول این ترورهای هدفمند معرفی کرد و گفت: تروریست‌های بازداشت شده به صراحت اعتراف کرده اند که عضو گروه طالبان هستند.

وی افزود: این تروریست‌ها و جنایتکاران نمی‌توانند پنهان شوند، باید سرکوب و یا به قانون سپرده شوند.

دیروز نیز یک خودرو در منطقه شهرک آریا در جاده فرودگاه کابل هدف انفجار بمب مغناطیسی قرار گرفت که طی آن یک نفر کشته شد. کابل پایتخت افغانستان هر روز شاهد یک انفجار تروریستی هدفمند می‌باشد که در آن خبرنگاران، فعالان مدنی و مقامات دولتی هدف قرار می‌گیرند.

هرچند طالبان در بیانیه‌هایی دست داشتن در ترورهای هدفمند اخیر در شهرهای افغانستان از جمله کابل پایتخت را رد کرده و آن را محکوم کردند، اما دولت افغانستان و نهادهای امنیتی تأکید دارند که افراد بازداشت شده و عاملان این ترورها اعتراف کرده اند که از اعضای گروه طالبان هستند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین