خاشقچی

خدیجه چنگیز نامزد جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی از جو بایدن خواست با عمل به وعده خود، مدارک و اسناد مربوط به ماجرای قتل همسرش را فاش کند.

رویکردامروز روزنامه گاردین روز جمعه به نقل از چنگیز نوشت: انتشار گزارش های ویژه مربوط به قتل خاشقچی که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) آن را محرمانه دانسته، گامی است که تا حد زیادی به کشف حقیقت کمک خواهد کرد.

وی از بایدین خواست به وعده خود مبنی بر اینکه عربستان بهای جنایت قتل خاشقچی را می پردازد، وفا کند. بایدن قبل از پیروزی و در جریان مبارزات انتخاباتی به این موضوع اشاره کرده بود.

چنگیز گفت: از رییس جمهوری آمریکا می خواهم به محض ورود به کاخ سفید گزارش ها و مدارکی را که در اختیاز آژانس اطلاعات مرکزی است منتشر کند، این موضوع تا حد زیادی به فاش شدن حقیقت مربوط به عامل قتل خاشقچی کمک خواهد کرد.

رسانه های خبری بارها اعلام کردند که گزارش های اطلاعاتی به این نتیجه رسیده اند که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دستور قتل خاشقچی را داده است،موضوعی که ریاض آن را تکذیب می کند.

جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف بن سلمان که در واشنگتن پست قلم می‌زد مهر ماه سال ۹۷ پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ربوده شد و به طرز فجیعی به قتل رسید.

این روزنامه نگار ۵۹ ساله به‌عنوان منتقد هیأت حاکمه سعودی، دوم اکتبر ۲۰۱۸ (۱۰ مهر ۹۸) یک هفته پس از آنکه از مقام‌های سعودی به خاطر سکوت در برابر اهانت‌های ریییس  جمهوری آمریکا انتقاد کرده بود، در کنسولگری سعودی در استانبول به قتل رسید.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین