سگ

صاحب اهل لواسان سگ از اینکه به سگش ضربه زده می شد تا کودک را رها کند عصبانی شد و شروع به توهین کرد. سپس وارد عمل شد و سگ ها را از گردنبندشان کشید و این باعث پارگی بیشتر بدن دختر و کشیده شدن بچه و آسیب به صورت بچه شد.

رویکردامروز در یک حساب توئیتر ماجرای حمله دو سگ در لواسان بدین شرح تو ضیح داده شده است؛ من مرتضی  از خانواده ای هستم که به همراه خانواده دختر آسیب دیده در حمله سگ های آموزش دیده گارد و شکاری (پیتبول و ژرمن) در لواسان و پارک دریاچه حاضر بودند.

حادثه روز ۲۳ آذر اتفاق افتاد. خانواده ام برای پیکنیک به پارک دریاچه #لواسان رفتند. خانواده در محدوده پارک بودند. خودروی ما در پارکینگ پارک بود و با سه دوچرخه به پیست دوچرخه سواری پارک مراجعه شد. بعد از ظهر در پیست دوچرخه سواری پارک و در کنار محل استراحت خانواده دو #سگ بدون قلاده و صرفا با گردنبند چرمی به همراه صاحبانشان به خانواده ما نزدیک شدند. ابتدا سگ به دور پدر من می چرخید و ناگهان مربی سگ که متوجه شد چه اتفاقی در حال رخ دادن است گفت کسی از جایش تکان نخورد. به ناگاه سگ پیتبول دو دستش را به روی سینه پدرم گذاشت...

دختر که از این صحنه می ترسد به سمت مادرش برای پناه می دود. سگ پیتبول به دختر یورش برده و پشت ران پای دختربچه را می گیرد. سگ دوم هم به دست بچه حمله می کند.

در بیمارستان لواسان پزشک اعلام کرد سوراخ های ران دختربچه به هم وصل شده و ران بچه به نقل دکتر قلوه کن شده و دندانهای #سگ به هم رسیده است. گوشت دستشان هم کنده شده و استخوان در آن پیداست.

سگ ها بدون قلاده بودند. در این عکسها می بینید که پس از حادثه تازه دارند قلاده به گردنبند سگ ها می بندند. به عبارت دیگر قلاده ها را تازه اوردند که نصب کنند.

صاحب اهل لواسان سگ از اینکه به سگش ضربه زده می شد تا کودک را رها کند عصبانی شد و شروع به توهین کرد. سپس وارد عمل شد و سگ ها را از گردنبندشان کشید و این باعث پارگی بیشتر بدن دختر و کشیده شدن بچه و آسیب به صورت بچه شد.

حالا کودک علاوه بر زخم ها اسیر کابوس های شبانه و توهم های روزانه غرش سگ شده. نه شب ها می تواند بخوابد و نه روزها آرام است. ۴ شب بیمارستان خوابید و از شدت جراحت باید برای شست و شو کودک بیهوش می شد و ۴ بار به اتاق عمل رفت. کشیدن بخیه ها طی ۴ ساعت انجام شد.

متاسفانه قانون در زمینه این عمل مجرمانه سکوت کرده و نتیجه آن این است که صاحب سگ هر طور می خواهد تهمت بزند و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند. در کلام تهدید کند و رسیدگی ها را بی اهمیت جلوه دهد.

هدف ما از رسانه ای شدن موضوع: ۱.تعیین مصادیق مجرمانه بودن عمل ۲.رسیدگی بیشتر به این پرونده برای جلوگیری از پیش آمدن موضوعات مشابه ۳.مجازات خاطیان و همچنین پرداخت کامل هزینه های درمان جسمی و روحی وجراحی ترمیمی کودک.

اما شریعتی رییس دادگستری لواسانات ضمن ابراز تاثر از وقوع چنین اتفاقی، در رابطه با آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: پدر این دختر به دادگاه مراجعه کرد و بنده نیز پدر متهم را خواستم و عنوان کردم که این اتفاق به دلیل سهل انگاری پسر شما رخ داده است و ایشان نیز قول داد که تمام هزینه‌های انجام شده و حتی هزینه جراحی پلاستیک را پرداخت نماید هرچند تالمات روحی واره قابل جبران نیست.

رییس دادگستری لواسانات با بیان اینکه پرونده به شعبه ارجاع شده و در حال رسیدگی است، ادامه داد: پرونده طول درمان دارد و به دلیل اینکه هنوز نظر قطعی پزشکی قانونی در رابطه با تعیین میزان دیه ارسال نشده، رای صادر نگردیده است.

شریعتی با اشاره به تودیع قرار وثیقه صد میلیون تومانی برای متهم، گفت: به طور تقریبی دو برابر میزان دیه وثیقه تعیین گردیده و متهم با قرار آزاد شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در قانون برای فردی که حیوان او به شخصی حمله کند حتی با فرض اینکه خدای ناکرده منتهی به فوت شود مجازاتی غیر از دیه تعیین نشده است که این نقص قانون هست و ضرورت دارد قانونگذار به این موضوع ورود کرده و مجازات‌ها دیگری نیز تعیین نماید و از ورود سگ به اماکن عمومی ممانعت گردد که این ممانعت از ورود سگ به اماکن عمومی از قبیل: پارک‌ها با دستور قضایی دادستان‌ها در راستای پیش گیری از جرم امکان پذیر هست.


رییس دادگستری لواسانات با اشاره به دستور کتبی و شفاهی به کلانتری پس از وقوع این اتفاق، تصریح کرد: در این دستور که در راستای پیشگیری از وقوع جرم صورت گرفته تاکید شده که اجازه ندهند شخصی به همراه سگ در اماکن عمومی حاضرشود و اگر کسی علیرغم تذکر کلانتری به این کار ادامه دهد و به دستور قضایی توجه نکند دستور بازداشت وی صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: مطابق قانون شاکی می‌تواند ضرر و زیان مادی و معنوی ناشی از جرم را مطالبه نماید و در این پرونده نیز تمام ضرر و زیان مادی و هزینه‌های بیمارستان و ضرر و زیان معنوی از جمله تالمات روحی وارده به پدر و مادر و دختر خردسال مصدوم قابل مطالبه هست و با درخواست شاکی به این موضوع نیز رسیدگی میشود.

شریعتی با رد آقازاده بودن متهم، تصریح کرد: اصلا چنین موضوعی صحت ندارد و متهم فردی عادی است که متاسفانه با بی احتیاطی و سهل انگاری باعث وقوع چنین حادثه ناگواری شده است.

رییس دادگستری لواسانات با اشاره به اینکه سهل انگاری متهم محرز است، خاطرنشان کرد: بنده به عنوان دادستان و مدعی العموم این موضوع را تا انتها و در محدوه قانون پیگیری خواهم کرد و از حق و حقوق تضییع شده خانواده شاکی حمایت می‌کنم.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
  10 1
  واقعا چرا بعضی آدما برای سگشون بیشتر از بچه‌ی دیگران ارزش قائل می‌شوند؟ باید صاحب سگ با دست خودش همان موقع سگشو می‌کشت نه اینکه به پدر دختر بچه‌ی بیچاره توهین کنه. در ضمن قانون هم باید زندانی بدون وصیغه برای این گونه جرم‌ها داشته باشه.
 • یک پدر ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
  8 1
  به خدای احد و واحد اگر من جای پدر آن دختر بودم این حرام زاده ی نکبت زاده را که از تخم و ترکه ی آقا زاده هاست تکه تکه میکردم. شما گفتی آقا زاده نیست و ملت هم باور کردند ؟! .... یک سری به اصطلاح آدم صرفا به خاطر اینکه پول دارند و به حضرات حکومتی متصل هستند هر غلطی دلشان میخواهد میکنند و هیچ ارزشی برای جان و مال و ناموس مردم قایل نیستند.
  • AU ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   1 7
   تو غلط میکنی که حکم تعیین میکنی. این مصداق بارز خشونت روحی امثال توست که سگ رو نجس میدونیند و از این اتفاق برای جریان ضد سگ بهره ببرید . اگر ماشین باهات تصادف بکنه باید ممنوعیت استفاده از ماشین بذارند؟ این یه اتفاق بوده. در جای خلوت کیلومترها دورتر از محوطه اصلی پارک سگشون رو برای پیاده روی اوردند.حمله اصلی اصلا از طرف سگ پیتبول نبوده این در مصاحبه های پدر بهار اومده. لطفا از اب گل الود این اتفاق برای خالی کردن وحشی گری داعش درونیتون و ممنوع کردن حمل سگ ماهی نگیرید
 • علی IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
  8 1
  مگه جای سگ در پارک و پاساز و آپارتمان و خیابان و اماکن عمومی هر کی سگ می خواد برگرده بره روستاش زندگی کنه . جای سگ تو گله و گاراژ و باغ و .... قانون و پلیس و... باید با افراد گرداندگان سگ برخورد جدی داشته باشد تا شاهد مسائل این چنینی نباشیم. واقعا اگه کسی دلش بخواد شیر یا خرس یا تمساح در خیابون بچرخونه تکلیف چیه ؟
 • ناشناس IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  0 0
  مدیر رسانه شبکه کیش بخاطر پخش فیلم غیر اخلاقی و سانسور نشده برکنار میشه ( حرفی ندارم باید برکنار میشد ) ولی شهردار لواسان که به دروغ میگه اون سگ قلاده داشته و خبر حمله سگ رو تکذیب میکنه تنبیه و برکنار نمیشه !!! ایا ارزش جان مردم الان دقیقا کمتر از اون فیلم مبتذل هست !!!؟؟ فیلم مبتذل اگر بد است ارزش و امنیت جان مردم "بیشتر" است . ای کسانی که در برابر فیلم غیر اخلاقی موضع تند و سریع گرفتید الان کجائید دقیقا کجائید ؟
 • الناز IR ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
  5 0
  چرا این سگها بدون قلاده و پوزه بند بودند؟؟؟ آن هم سگهای وحشی که در آمریکا و چندین کشور دیگر نگهداری آنها ممنوعه باید قاطع برخورد بشه تا بقیه بدونند که مجازات سگ گردانی بدون رعایت اصول بسیار جدی است، و گرنه خطر در کمین همه ما چه بزرگسال و چه خردسال خواهد بود. امیدوارم برخورد جدی بشه با مسبب این حادثه، تا حداقل برای بقیه سگ گردانان درس عبرت شود. دوست عزیزی که عصبانی میشی و از سگ گردانی دفاع میکنی، لطفا حالا که میخوای به سبک غربی ها در جامعه سنتی ایران سگ گردانی کنی، اول اصول این کار رو یاد بگیر، مردم سلامتی روح و جسمشون رو از سر راه نیاوردند که بخاطر خوش گذرانیهای یه عده تیکه تیکه بشن
 • حسین DE ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  0 0
  واقعا این سگ ها هم معضل شدن
 • نوشا CA ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
  0 0
  با سلام من ميخوام سگم كه ٣ كيلو وزن داره ميتونم با خودم بيارم ايران إز كانادا ممنون ميشم اگر راهنمايي كميد طبق قوانين جديد
 • یاس IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  0 0
  خاک بر سر بیشعورش کنن واقعا که صاحبه سگ اخلاقش عین سگ بوده بیچاره دخترکوچولو

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

پربازدیدترین

پربحث‌ترین

آخرین اخبار