کد خبر: 17352
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
سفیر

او در توئیتی نوشت: "خوشحالم از آنچه انجام دادم. باید یکی را انتخاب می‌کردم: سبیل یا ماسک. تابستان سئول بسیار گرم و مرطوب است و تحمل هر دو سخت بود. توصیه‌های مرتبط با کووید-۱۹ مهم است و من ماسک می‌زنم. "

رویکردامروز هاری هاریس، سفیر آمریکا در کره جنوبی، بالاخره سبیل جنجالی‌اش را تراشید. او اگر چه سعی کرد سبیل‌اش را یک مسئله شخصی نشان دهد، اما سبیل او در ماه‌های گذشته کانون بحث و جدل سیاسی و دیپلماتیک بود.


به رغم اینکه هاریس از سبیل‌اش راضی بود و آن را عاملی در بهتر شدن ظاهرش می‌دانست، سرانجام در آخر هفته گذشته، به یک آرایشگاه سنتی در کره جنوبی رفت و با انتشار ویدئویی از لحظه تراشیدن سبیل‌اش به غائله آن خاتمه داد.

سبیل هاریس، به نمادی برای یادآوری دوران نفوذ ژاپن در کره جنوبی تبدیل شده بود. خصوصا که مادر وی ژاپنی است که با یک آمریکایی ازدواج کرده بود.

بسیاری از مردم کره جنوبی بر این باور هستند که سبیل آقای سفیر، یادآور دور حکام تابع ژاپن در شبه جزیره کره بود. چرا که در دوران اشغال کره توسط ژاپن، داشتن سبیل یکی از ویژگی‌های حاکمان وقت شبه جزیره کره بود. مثلا، هیدکی توجو، نخست وزیر ژاپن در دوره جنگ جهانی دوم، و همچنین چیانگ کای شک، رئیس دولت چین بین سال‌های ۱۹۲۸ تا ۱۹۴۹، هر دو سبیل داشتند.

بیشتر بخوانید: چرا سفر ظریف به مسکو اهمیت دارد؟


هاریس در ژانویه گذشته در پاسخ به انتقادات از سبیل‌اش گفته بود: "ظاهرش یک مسئله شخصی است و منتقدان، تاریخ را گزینشی می‌بینند. "


با این حال، هاریس آخر هفته گذشته ویدئویی از خود در یک آرایشگاه منتشر کرد که نشان می‌داد او در حال تراشیدن سبیل خود است. او گفته است این کار را به خاطر گرما و زدن ماسک انجام داده است.

او در توئیتی نوشت: "خوشحالم از آنچه انجام دادم. باید یکی را انتخاب می‌کردم: سبیل یا ماسک. تابستان سئول بسیار گرم و مرطوب است و تحمل هر دو سخت بود. توصیه‌های مرتبط با کووید-۱۹ مهم است و من ماسک می‌زنم. "

اگر چه کره جنوبی و ژاپن هر دو متحد آمریکا هستند، اما دو کشور بر سر مسائل تاریخی با هم اختلاف دارند.

هاریس پیشتر در توئیتی به این مسئله اشاره کرده بود. وی توئیتی گفت: «دشمنی تاریخی بین دو کشور را درک می‌کنم، اما من سفیر ژاپن در کره [جنوبی] نیستم. من سفیر آمریکا هستم. معتقدم که انداختن مسئولیت این تاریخ به عهده من به خاطر نسبم اشتباه است.»

منبع: فرارو

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین