کد خبر: 17052
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
دکتر نظام بهرامی کمیل

مردم شریف و غیور آمریکا، کانادا، استرالیا، فرانسه، انگلیس، آلمان، اتریش، سوئیس، سوئد، هلند، بلژیک و سایر کشورهای متمدن غربی که در شهرهای مختلف به خیابان آمدید؛ از همدردی و همدلی شما بسیار سپاسگزارم.

رویکردامروز مردم شریف و غیور آمریکا، کانادا، استرالیا، فرانسه، انگلیس، آلمان، اتریش، سوئیس، سوئد، هلند، بلژیک و سایر کشورهای متمدن غربی که در شهرهای مختلف به خیابان آمدید؛ از همدردی و همدلی شما بسیار سپاسگزارم.

من قربانی تعصب و نژادپرستی در آمریکا شدم. شما صدای مظلومیت من را به همه جهانیان رساندید و مطمئن هستم با تعهد و غیرتی که دارید به‌زودی این بی‌عدالتی و لکه ننگ را حذف خواهید کرد.

عزیزان! صدای شما نه تنها در تمام جهان، بلکه در اینجا و در «عالم برزخ» هم شنیده شد. دیدن اعتراض‌های گسترده شما مردم شریف آمریکا و کشورهای اروپایی، درد خیلی‌ها را تازه کرد و بغض عجیبی در گلوی بسیاری از ساکنان برزخ انداخت.

مسلمانان روهینگیای برمه که برخی از آن‌ها خانوادگی قتل‌عام شده بودند با چشمانی اشک‌آلود می‌گفتند: ‌ای معترضان شریف، پس چرا برای مرگ ما شرافت به خرج ندادید؟

مسلمانان جوان فلسطینی می‌گفتند: مگر خون جورج فلوید از خون ما سرخ‌تر بود؟

کشته شدگان عراقی و سوری و افغانی می‌گفتند: چرا اگر تروریست‌های داعش و طالبان و القاعده یکی از شهروندان شما را بکشد به خیابان می‌آیید، اما اگر ۱۰۰ تا از ما را بکشند در خانه می‌مانید؟

دختران نیجریه‌ای و زنان کوبانی می‌گفتند: بنیادگراها ما را دزدیدند و به ما تجاوز کردند، اما شما سکوت کردید! مگر تجاوز فقط در سرزمین‌های شما زشت و غیرانسانی است؟

سیاه‌پوستان رواندا می‌گفتند: در کمتر از سه ماه ۷۰۰ هزار نفر از ما را قتل عام کردند اما مردم کشورهای غربی و حتی سیاه‌پوستان آمریکایی که امروز در خیابان هستند آن روزها در خانه ماندند!

خدایا! اگر قرار است به من ظلمی شود عاجزانه استدعا دارم این ظلم و ستم در خاک آمریکا و اروپا بر سرم بیاید، زیرا وجدان مردمان متمدن غربی فقط در خاک خودشان و برای هموطنانشان بیدار است! آمین یا ربّ العالمین.

دکتر نظام بهرامی کمیل

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین