کد خبر: 16629
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
کتابخانه

کتابخانه گردشگری با ۷۵۰ نوع کتاب افتتاح شد.

رویکردامروز همزمان با بزرگداشت روز قلم‌، نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری در ستاد گردشگری شهرداری تهران و رونمایی از کتاب گزیده چکیده پایان نامه‌های گردشگری با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.

مهرشاد کاظمی؛ رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در حاشیه افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: کتابخانه تخصصی گردشگری دارای ۷۵۰ عنوان کتاب است که بالغ بر ۹۰ درصد آنها با موضوع گردشگری هستند علاوه بر این حدود ۴۰ عنوان کتاب لاتین نیز در کتابخانه موجود و در حال افزایش است.

وی ادامه داد: این کتابخانه مورد حمایت و در فهرست کتابخانه‌های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است که در ادامه راه، کتاب شناسی گردشگری نیز تا پایان سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.  نشریات گردشگری و حکایت‌های تهران نیز در حال جمع آوری هستند و به زودی در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

کاظمی خاطرنشان کرد: امروز نیز شاهد رونمایی از کتاب گزیده چکیده پایان‌نامه‌های گردشگری که شامل ۲۵۰ پایان‌نامه در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد بودیم، که می‌تواند مورد علاقه دانشجویان و علاقمندان این حوزه واقع شود.

در ادامه این مراسم حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی با اظهار امیدواری در راستای توسعه بیشتر این کتابخانه و به فال نیک گرفتن این اتفاق فرهنگی در این حوزه، گفت: با تصویب شورای شهر ما باید هر چه سریعتر نسبت به ایجاد سازمان گردشگری شهرداری تهران اقدام و شهرداری تهران نیز پیگیر این اتفاق مهم باشد.

در ادامه محمد رضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: مناسب است که بخش لاتین کتابخانه تقویت و خدمات شایسته تری به گردشگران و شهروندان در این حوزه ارائه شود.

این مراسم با حضور حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، محمد رضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مصطفی کاظمی‌اسفه مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران، سمیه حاجوی شهردار منطقه ۷، مهدی شیرزاد رئیس ستاد مدیریت محله، سیدمحی‌الدین فاضلیان مدیر کل برنامه‌ریزی معاونت اجتماعی و فرهنگی گردشگری و تعداد محدودی از خبرنگاران برگزار شد.

لازم به ذکر است در حال حاضر کتاب‌ها فقط به صورت حضوری قابل استفاده هستند و علاقه مندان برای جستجو و درخواست عضویت کتابخانه تخصصی گردشگری می‌توانند به سایت کتابخانه‌های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به آدرس tlib.tehran.ir مراجعه کنند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین