کد خبر: 15681
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
گردشگری

بسته‌های کمک فنی کووید ۱۹ با هدف بهبود وضعیت اقتصادی بخش گردشگری و حمایت از دولت‌ها، بخش خصوصی و آژانس‌های ارائه‌دهنده‌های بسته مسافرتی طراحی شده است.

رویکردامروز سازمان جهانی گردشگری بسته کمک های فنی در زمینه احیای صنعت گردشگری را به اعضایش ارائه می کند. این بسته با توجه به ۳ رکن بهبود اقتصادی، بازاریابی و ارتقا و تقویت نهاد و ایجاد مقاومت تدوین شده است.

سازمان جهانی گردشگری با اطلاع از اینکه بخش گردشگری سخت‌ترین روزهای خود را می‌گذراند، سه سناریوی ممکن را برای ماه‌های آینده مشخص کرده است. بسته به زمان رفع محدودیت در سفر، ورود گردشگران بین‌المللی ممکن است در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش یابد. این می‌تواند به کاهش چشمگیر درآمدهای بخش گردشگری بینجامد و ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون شغل را مستقیما در معرض خطر قرار دهد.

بسته کمک‌های فنی بازیابی گردشگری کووید ۱۹ با هدف بهبود وضعیت اقتصادی بخش گردشگری و حمایت از دولت‌ها، بخش خصوصی و آژانس‌های ارائه‌دهنده‌های بسته مسافرتی طراحی شده است.

زوراب پولولیکا شویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری می‌گوید:ما باید اکنون با اقدامات واقعی از بخش جهانگردی حمایت کنیم، در حالی که برای بازگشت آن آماده می‌شویم و قوی‌تر و با ثبات‌تر خواهیم بود. برنامه‌های بازیابی برای گردشگری نه تنها در جهانگردی بلکه در کل جوامع به مشاغل و رشد اقتصادی کمک می‌کند. این بسته پشتیبانی به دولت‌ها و تجارت‌ها کمک می‌کند تا توصیه‌های ما برای بهبود بخش گردشگری را به کار بگیرند.

اقدامات اقتصادی، تبلیغی و نهادی

سازمان جهانی گردشگری در کنار همه توصیه ها از کشورها  می خواهد که اقداماتی برای کاهش تاثیر اقتصادی و اجتماعی ویروس کرونا داشته باشند، بسته حمایتی جدید این سازمان سه مبحث بالقوه اقتصادی، تبلیغی و نهادی را برای تسریع در بهبود گردشگری شناسایی کرده است. بسته کمک‌های فنی بازیابی گردشگری کووید ۱۹ باعث می‌شود سیاست‌ها و اقدامات لازم برای تحریک بهبود اقتصادی بخش گردشگری در نظر گرفته شود. ارزیابی وضعیت و معرفی برنامه‌های ویژه کشورها برای بهبود گردشگری از این اقدامات به حساب می‌آید.

از لحاظ بازاریابی و ارتقاء، سازمان جهانی گردشگری آماده کمک برای شناسایی بازارهایی است که می‌توانند به تسریع در بهبود وضعیت گردشگری، پرداختن به تنوع محصول و استراتژی‌های بازاریابی کمک فنی داشته باشند.

تقویت نهادی و ایجاد تاب‌آوری به ویژه با هدف تقویت مشارکت دولتی و خصوصی و ترویج تلاش‌های مشترک برای بهبود گردشگری و تقویت مهارت در مدیریت بحران برای بهبود وضعیت انجام می‌شود.

گردشگری برای توسعه پایدار

پشتیبانی فنی ارائه شده سازمان جهانی گردشگری به منظور کمک به اعضای این سازمان برای رسیدن به دستور کار ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار و اهداف تعیین شده در این راستا است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تراول دیلی نیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین