کد خبر: 15364
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
گوگل مپ

تغییر نام میدان مالک اشتر به میدان استاد سیاوش قمیشی همچنین ماجرای نامگذاری میدانی در تهران به اسم سیاوش قمیشی و عکس این میدان.

رویکردامروز خبر نامگذاری یک میدان به نام خواننده قدیمی مهاجرت کرده و ساکن لس آنجلس (سیاوش قمیشی) باعث تعجب بسیاری شد!

طی روزهای اخیر کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصویری از نقشه گوگل، خبر از تغییر نام یکی از میادین شرق تهران به نام یک خواننده لس آنجلسی دادند. از آنجایی که تغییر نام معابر و میادین سطح شهر نیازمند مصوبه شورای شهر و اعمال آن توسط سازمان فاوای شهرداری است، موضوع را از سازمان فاوای شهرداری تهران پیگیری کردیم.

علی محمدی مدیر روابط عمومی سازمان فناوری شهرداری تهران (فاوا) با بیان اینکه شهرداری تهران هیچ نقشی در تأمین داده‌های نقشه گوگل ندارد و گوگل داده‌های نقشه‌ها را توسط کاربران و شرکت‌های خود در نقاط مختلف دنیا تأمین می‎کند، گفت: سازمان فناوری شهرداری تهران (فاوا) داده‌های نقشه تهران را فقط بر روی آدرس map.tehran.ir بارگذاری می‌کند و مسئولیتی در قبال داده‌های سایر نقشه‌های وابسته به نهادها یا شرکت‌های دیگر ندارد.

میدان مالک اشتر به میدان استاد سیاوش قمیشی

میدان مالک اشتر به میدان استاد سیاوش قمیشی

با مراجعه به آدرس map.tehran.ir مشخص شد، هیچ تغییر نامی صورت نگرفته و نام این میدان همان میدان مالک اشتر است. شواهد دیگر حاکی از این است که گوگل نسبت به اطلاعاتی که به عنوان نام اماکن مختلف بر روی نقشه‌اش پیشنهاد می‌شود، نظارتی ندارد و هر کسی می‌تواند با ورود به نقشه گوگل در ۶ مرحله تقاضای تغییر نام یک معبر یا میدان را به نام دلخواه خود ارائه دهد و پس از گذشت مدتی کوتاه شاهد اعمال این تغییر نام باشد.

برای تغییر نام یک مکان در گوگل می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا پس از مدتی شاهد تغییر نام باشید. ابتدا بر روی نام فعلی محل مورد نظر کلیک کنید تا ستون سمت چپ نقشه گوگل که حاوی سایر اطلاعات مکان است، ظاهر شود.

سپس در پایین ستون بر روی گزینه suggest an edit کلیک کنید. در مرحله بعد مطابق شکل زیر بر روی change name کلیک کنید. سپس همانند شکل زیر، در قسمت name نام دلخواه خود را وارد کرده و روی send کلیک کنید.

در این مرحله روی fix the name کلیک کنید. در مرحله بعد روی done کلیک کنید و به مراحل تغییر نام پایان دهید. میدان شاهد در منطقه ۱ که در نقشه گوگل با نام دیگری معرفی شده است.

منبع:کولاک

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین