بنیامین

درباره بنیامین بهادری در این دو روز بسیار گفته شده. او در برنامه دوشب پیش دورهمی نسخه‌ای از ترانه مشهورو کالت شده کودکانه فرهاد را به روایت خودش اجرا کرد.

رویکرد امروز پژمان راهبر سردبیر ورزش سه در اینستاگرام شخصی خود نوشت: درباره بنیامین بهادری در این دو روز بسیار گفته شده. او در برنامه دوشب پیش دورهمی نسخه‌ای از ترانه مشهور و کالت شده کودکانه فرهاد را به روایت خودش اجرا کرد. ساخته‌ای که البته جدید نبود اما لابد کمتر شنیده شده یا آنقدر جدی گرفته نشده بود که مثل این ۲۴ ساعت طوفانی واکنش ترانه‌سرا و آهنگساز را با لغات زیبای خشمگین‌شان به همراه داشته باشد. جالبتر اما، واکنش خواننده سابقا جوان به این موج بود: انتشار یک استوری حاوی کلمات شعرگونه‌ای که(قبلا) روی ملودی گذاشته تا این ترانه ستایش شده را به چیزی جعلی، ناشنیدنی و بی‌ارزش بدل کند.
اما این عکس‌العمل شاید از خود خبط اولیه که حال مشخص است بدون اجازه ترانه سرا و آهنگساز انجام شده، عحیبتر باشد. جایی که خواننده پاپ عزیز ما ثبات قدم و پشیمان نبودنش از این جرم را آشکار می‌کند و به قلم خون چکان شهیار و دل دردمند اسفندیار می‌خندد. حرکتی که حتما در کشوری دیگر برایش به بهایی تمام می‌شد که هرگز جرات انجامش را نداشته باشد اما اینجا یک میکروفن و یک پلی بک کافی‌ است برای عبور از مرزی که قبلا توسط ایدئولوژی و دوگانه‌های سیاسی از بین رفته تا ذوق آنهایی که تولیدشان در یک دهه طلایی هنوز منبع اصلی لذت شنیداری ماست، تبدیل به نفرتی شود که به وقت گیرافتادن در چنگال یک ظلم بزرگ تجربه‌اش می کنید.
آقای بنیامین بهادری. شرم کنید و عذرخواه باشید والا مثل آنهایی خواهیدبود که مصادره کردند و رویش آبی نوشیدند و آروغی زدند و حساب صاحب مال با ایشان به قیامت افتاد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین