کد خبر: 14905
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
برنی سندرز

سندرز برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا راهی پر فراز و نشیب در پیش دارد اما تصمیم دارد با بسیج نیروهای مردمی این راه را با موفقیت طی کند!

رویکردامروز بسیاری در امریکا، برنی سندرز را به عنوان یک مبارز اخلاق‌گرا می‌شناسند. روابط وی در سال‌های اخیر با مسلمانان امریکا حسنه بوده است. دلایل زیر را در برقراری این رابطه‌ی حسنه می‌توان موثر دانست:

١. وی به خاطر ارزش‌های اخلاقی که خود را به آن‌ها مقید می‌داند، به طور منظم از حقوق افراد مظلوم در اقصی نقاط دنیا حمایت می‌کند. در سال‌ها و ماه‌های اخیر، مسلمانان در بخش‌های مختلف دنیا در موارد متعددی مورد ظلم واقع شده‌اند و به همین دلیل، وی زبان به حمایت از آن‌ها گشوده است. به عنوان مثال می‌توان به وضعیت مسلمانان در فلسطین، کشمیر و چین اشاره کرد. این حمایت‌ها باعث جلب توجه مسلمانان شده است.

٢. او در انتخابات امسال یک فرد مسلمان را به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود برگزیده است که در تاریخ امریکا امری بی‌سابقه به شمار می‌رود. وی گفته در انتخاب‌های ستاد انتخاباتیش کاری به دین و زادگاه افراد ندارد و دلیل انتخاب فرد مذکور به دلیل شایستگی او بوده است.

٣. افراد مسلمان سرشناسی در امریکا به طور رسمی از وی حمایت کرده‌اند، مانند دو کاندیدای خانم مسلمان مجلس نمایندگان امریکا.

وی در فعالیت‌های انتخاباتی‌اش به خاطر ویژگی‌هایی چون صداقت، حمایت از اقشار متوسط و ضعیف، و مبارزه با نفوذ سرسام‌آور ثروتمندان در نظام سیاسی کشور، تاکنون موفقیت‌های قابل توجهی داشته است. او در دو ایالت آیوا و نیوهمپشایر که تا کنون مرحله‌ی مقدماتی را پشت سر گذاشته‌اند توانسته در رده‌های صدر جدول باشد.

این موفقیت‌ها علی‌رغم آن به دست آمده است که رسانه‌های ‌امریکا، که اغلب وابسته به مراکز ثروت در این کشور هستند، مرتباً در جهت تخریب و یا کمرنگ جلوه دادن موفقیت‌های وی گام برمی‌دارند.

سندرز برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا راهی پر فراز و نشیب در پیش دارد اما تصمیم دارد با بسیج نیروهای مردمی این راه را با موفقیت طی کند! گروهی به نام Muslims for Bernie وی را در این راه همراهی می‌کنند. برگه‌ی تبلیغاتی زیر توسط یکی از داوطلبین این گروه تهیه شده است.

نویسنده: بیدار منتظرالقائم -ساکن ایالت کلفرنیای امریکا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین