کد خبر: 14850
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
شجاع خلیل زاده

«پرسپولیس» در شرایطی در اولین دیدار آسیایی خود مقابل «الدحیل» شکست خورد که عدم‌تمرکز در دو گلی که حریف در همان دقایق ابتدایی به‌ثمر رساند، در این نتیجه نقش تأثیرگذاری داشت.

رویکردامروز «پرسپولیس» در شرایطی در اولین دیدار آسیایی خود مقابل «الدحیل» شکست خورد که عدم‌تمرکز در دو گلی که حریف در همان دقایق ابتدایی به‌ثمر رساند، در این نتیجه نقش تأثیرگذاری داشت. مدافعان «پرسپولیس» خصوصاً در صحنه اول، با رهاکردن جریان بازی به‌شکلی عجیب این موقعیت را به ستاره کروات «الدحیل» دادند تا سرخ‌پوشان قطری را پیش بیندازد. به‌گزارشِ ورزش سه؛ شجاع که در صحنه اول دراعتراض‌به خطای مانژوکیچ، ثانیه‌ای کوتاه به‌سمت داور یورش برده بود و اعتقاد به خطا داشت، نتوانست در ارسال معزعلی، مانع از سرزنی مهاجم کروات حریف شود تا تیغ انتقادات اکنون به‌سمت او نشانه برود و البته در این گفت‌وگو به دفاع از خود می‌پردازد.

شکست تلخی را در دوحه پشت‌سر گذاشتید؛ درباره این بازی صحبت می‌کنی؟


دقیقاً می‌دانم درباره چه‌چیزی می‌خواهید صحبت کنید؛ اما باید این‌طور شروع کنم که بله؛ قبول دارم که مقصر این باخت، خودمان بودیم و هرچه از جریان بازی گذشت، دیدید که بر بازی مسلط شدیم و شانس‌های خوبی هم داشتیم. درباره صحنه گل اول، کمک‌داور پرچم زد و برای لحظه‌ای تمرکز ما برهم خورد. برای ما عجیب بود که چرا داور سوت نزد و همین‌مسئله باعث شد تا گل بخوریم.
اما عجیب بود که شما بااین‌تجربه بخواهید قبل از اعلام داور و سوتش، بازی را رها کنید.


کار ما فوتبال است و سال‌هاست که بازی می‌کنیم. شما الان در کار خودتان تبحر دارید و این‌مسئله برای ما هم وجود دارد. دیدید که کارشناسان هم همه گفتند که آن صحنه خطا بوده است. اصلاً فکر این‌را نمی‌کردیم که داور بخواهد از این خطای واضح بگذرد و برای ما باورنکردنی بود. شاید الان بپذیریم که درست است و نباید بازی را رها می‌کردیم؛ اما این‌را بدانید که کمک‌داور هم پرچم زد و خیلی‌عجیب بود که داور چشم‌پوشی کرد.
بعد از این صحنه، موردانتقاد قرار گرفتی که نباید با داور بحث می‌کردی و تمرکزت را از دست می‌دادی.


من روی بازی تمرکز داشتم. مشکلی وجود نداشت و کاملاً متوجه پرچم کمک‌داور شدم. اعتراض من به خطای مانژوکیچ بود که داور باید تذکر می‌داد. همیشه پذیرای انتقادات هستم. اینکه این صحنه را با بازی ژاپن مقایسه می‌کنند، درست نیست. در آن بازی، بازیکنان ما مدعی بودند خطایی نکردند و روی صحنه‌ای که خطا نکرده بودند، معترض بودند؛ اما اینجا همه‌چیز واضح بود که خطا روی بازیکن ما انجام شده. بااین‌حال، همه‌چیز را قبول می‌کنیم و در دیدارهای آینده به‌دنبال جبران خواهیم بود.


اکنون شرایط «پرسپولیس» با این باخت نگران‌کننده شده. نظر خودت چیست؟


برای چه باید این نظر را قبول داشته باشم؟ اولین بازی ما بود و در باقی دقایق کاملاً روی حریف کنترل داشتیم و فرصت‌های زیادی را هم از دست دادیم. پنج بازی باقی مانده و شاید تنها نگرانی ازاین‌جهت باشد که باید سه بازی بعدی را هم دراین‌مرحله خارج از خانه بازی کنیم. بااین‌حال، اگر حریفان را دست‌کم نگیریم، به‌نظرم کسب امتیاز حداکثری از دو بازی بعد و جبران این شکست مقابل «الدحیل» در خانه دورازدسترس نخواهد بود. ما شانس اصلی صعود هستیم و به‌دنبال رسیدن به مرحله پایانی این رقابت‌ها خواهیم بود. امیدوارم از مراحل بعدی در کنار هواداران‌مان باشیم و شانس بیش‌تری برای خوشحال‌کردن آن‌ها داشته باشیم. هرچند در دوحه نیز شرمنده آن‌ها شدیم که روی سکوها حمایت خوبی از ما داشتند و امیدوارم خیلی‌زود جبران کنیم.


حضور مانژوکیچ چقدر روی عملکرد دفاعی شما تأثیرگذار بود؟ آیا تحت‌تأثیر او قرار گرفته بودید؟


شاید قبل از بازی زیاد درباره او گفتیم؛ اما اینکه در جریان بازی تحت‌تأثیر او قرار داشته باشیم، درست نیست. به‌هیچ‌وجه منکر کیفیت و کلاس او نمی‌شویم و او واقعاً در این بازی نیز کیفیت خود را نشان داد. مهم‌تر اینکه تیم حریف باحضور او انگیزه و اعتمادبه‌نفس زیادی داشت. حرف شما را درباره صحنه گل اول قبول کردم؛ اما آیا در باقی دقایق و در تقابل با او، ما اشتباهی داشتیم؟ کاملاً او را کنترل کرده بودیم و تجربه بازیکنان ما ازاین‌بابت کم نیست.
پس مشکلی ازاین‌بابت نداشتی؟


مانژوکیچ و البته چند ستاره دیگر این تیم واقعاً کیفیت آن‌ها را بالا برده بود؛ اما ما با هدف بزرگی در این رقابت حاضر شده بودیم. چرا باید از مانژوکیچ بترسیم؟ و آیا وقتی تیم ملی ما مقابل پرتغال یا اسپانیا قرار گرفت که دارای چندین بازیکن با سطح کیفی هم‌تراز و بالاتر از مانژوکیچ هستند، نمایش بدی ازسوی بازیکنان شاهد بودیم؟ برای رسیدن به هدف‌های بزرگ باید مقابل تیم‌ها و بازیکنان بزرگ قرار گرفت. در اولین‌گام یک اشتباه بزرگ داشتیم و داور همه‌چیز را خراب کرد؛ اما قول می‌دهیم خیلی‌زود همه‌چیز را جبران کنیم و به‌هرحال خیلی‌زود ملاقات دوباره‌ای خواهیم داشت.

و بازی بعدی مقابل «الشارجه»؟


باید روحیه را حفظ کنیم و حریف را دست‌کم نگیریم. اگر اشتباه کنیم، به‌بدترین‌شکل در لیگ قهرمانان تنبیه خواهیم شد و مطمئن باشید در بازی بعد خیلی‌بهتر کار خواهیم کرد و علی‌رغم کار سختی که در زمین حریف خواهیم داشت؛ به‌دنبال نتیجه خوبی خواهیم بود تا هواداران را باردیگر شاد کنیم.

منبع: روزنامه سایه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین