کد خبر: 13863
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
کوبی برایانت

در این مطلب از بیوگرافی کامل کوبی برایانت و همسرش نوشتیم. مرگ کوبی برایانت ستاره بی بدیل بسکتبال جهان ورزش را در بهت و حیرت فرو برد. کوبی برایانت بسکتبالیست ۴۱ ساله و اسطوره بزرگ دنیای بسکتبالNBA در حادثه سقوط هلیکوپتر درگذشت. در کمتر از یک ساعت از تایید درگذشت کوبی برایانت، بیش از ۲.۳ میلیون توئیت در توئیتر به ثبت رسید که در نوع خود یک رکورد است.

رویکردامروز در این مطلب از بیوگرافی کامل کوبی برایانت و همسرش نوشتیم. مرگ کوبی برایانت ستاره بی بدیل بسکتبال جهان ورزش را در بهت و حیرت فرو برد. کوبی برایانت بسکتبالیست ۴۱ ساله و اسطوره بزرگ دنیای بسکتبالNBA در حادثه سقوط هلیکوپتر درگذشت. در کمتر از یک ساعت از تایید درگذشت کوبی برایانت، بیش از ۲.۳ میلیون توئیت در توئیتر به ثبت رسید که در نوع خود یک رکورد است.

کوبی برایانت پنج بار قهرمانی در رقابت های بسکتبال NBA را در کارنامه داشته و در سال ۲۰۱۶ از دنیای حرفه‌ای بسکتبال خداحافظی کرد. او اولین گرد تاریخ NBA بود که حداقل ۲۰ فصل بازی کرد. دلایل رخ دادن این حادثه تلخ از سوی پلیس ایالت متحده در حال بررسی است، اما به نظر می رسد نقص فنی در سیستم ایمنی هواپیما عامل رخ دادن آن بوده است.

کوبی برایانت بسکتبالیست بازنشسته شده و سرشناس آمریکایی در ۲۳ اوت ۱۹۷۸ در فیلادلفیا آمریکا چشم به جهان هستی گشود. این بازیکن مشهور و پرافتنخار بسکتبال جهان، ورزش حرفه ای خود را در لس آنجلس لیکرز در لیگ بسکتبال NBA گذارند و با این تیم افتخارات فردی و باشگاهی بسیاری را کسب کرده است. کوبی برایانت یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ ان بی ای محسوب می شود که همواره برای یک باشگاه بازی کرده که در ادامه بیشتر به زندگی نامه و افتخارات این ستاره سابق بسکتبال خواهیم پرداخت.
کوبی برایانت در دوران کودکی

کوبی برایانت (Kobe Bean Bryant)در یک خانواده کاملا ورزشی رشد کرده و فرزند سوم جو برایانت بسکتبالیت اسبق ان بی ای و پاملا کاکس برایانت می باشد که در فیلادلفیا ایالت پنسیلوینیا کشور آمریکا متولد شده است. کوبی همراه پدرش از سه سالگی ورزش بسکتبال را شروع کرد و زمانی که او ۶ ساله بود، برای ادامه فعالیت پدرش در لیگ حرفه ایی ایتالیا مجبور به ترک آمریکا شدند و به شهر ریتی ایتالیا مهاجرت کردند. کوبی با زندگی جدید کاملا عادت کرده و زبان ایتالیایی را به خوبی فرا گرفته بود.

کوبی از دوران کودکی تیم محبوبش را انتخاب کرده بود و همیشه آرزوی بازی کردن در لس آنجلس لیکرز را داشت. آنها بعداز بازنشتگی جو برایانت از بسکتبال در سال ۱۹۹۱ به زاگادهشان برگشتند.

کوبی برایانت

کوبی برایانت

آغاز ورزش حرفه ایی کوبی برایانت

کوبی در تیم دبیرستان لور مریان فیلادلفیا حسابی درخشان ظاهر شد و با افتخارات فراوانی دوران دبیرستان خود را به پایان رساند که یکی از این افتخارات بهترین بازیکن رقابت های دبیرستانی و جایزه ی آل امریکن مک دونالدز بود. مربی سال دوم تیم دبیرستان مریان، جو برایانت پدر کوبی برعهده گرفت که این اتفاق باعث شکوفا شدن و پیشرفت قابل توجه کوبی در بسکتبال شد. با اینکه کوبی معدل نسبتا خوبی برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خوب آمریکا داشت، تصمیم گرفت ورزش حرفه ایی را دنبال کند و به لیگ حرفه ایی بسکتبال NBA وارد شود.
کوبی برایانت در باشگاه لس آنجلس لیکرز

برایانت با توجه به استعداد ذاتی که داشت خیلی زود با تیم های شارلوت و لیکرز بعنوان یک دبیرستانی به توافق رسید، اما مدیر برنامه های وقت کوبی کارهای انتقال این بازیکن جوان و آینده دار را به لیکرز انجام داد و سال ۱۹۹۶ کوبی برایانت به لس آنجلس لیکرز تیم محبوب دوران کودکی خود پیوست.

کوبی با دستان کشیده و تکنیک نابش در اولین بازی خود برای تیم دوم لیکرز توانست ۲۵ امتیاز را کسب کند که عملکرد فوق العاده اش باعث شگفتی مربی وقت لیکرز یعنی دل هریس شد. در ادامه و با گذر زمان کوبی خود را بعنوان یک پدیده مطرح کرد و به تیم اول لیکرز راه یافت و به عنوان جوان ترین بازیکن تاریخ ان بی ای معرفی شد. همبازی شدن با یکی از بزرگان بسکتبال دنیا یعنی شکیل انیل خیلی در پیشرفت این جوان آینده دار تاثیر گذار بود و او با پیروزی در مسابقات اسلم دانک سال ۱۹۹۷ بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

فصل دوم کوبی خیلی بهتر آغاز شد و این بازیکن با حرکات انفجاری و پرتاب های حساس زیبا به چهره تاثیر گذار تیمش تبدیل شده بود که در پایان همین فصل بعنوان جوان ترین بازیکن مسابقات آل استار به تیم ستارگان بسکتبال پیوست. همه چیز در لیکرز عادی پیش می رفت و کوبی هر روز درخشان تر از روز قبل به میادن پا می گذاشت تا اینکه فیل جکسن بعنوان سرمربی جدید لیکرزی ها معرفی شد. این تیم با رهبری فیل جکسون چهره تیمی متحول شده به خود گرفتند و با زوج مخوف و غیرقابل مهار شکیل انیل و کوبی برایانت اونها برای سه سال پیاپی و در بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ عنوان قهرمانی رقابت های بسکتبال NBA را از آن خودشان کردند.

بیوگرافی کامل کوبی برایانت و همسرش

بیوگرافی کامل کوبی برایانت و همسرش

مامبای سیاه (اسم مستعار) به درخشش خود در لیگ بسکتبال آمریکا و تیم لیکرز ادامه می داد و مصدومیت های گاه و بی گاهش اجازه درخشش بیشتر را به وی نمی داد. در سال ۲۰۰۵ شکیل اونیل به میامی هیت پیوست و فیل جکسون بعداز باخت فینال امسال به رقیبی سرسخت یعنی دیترویت پیستونز از سمت خودش برکنار شد و تیم لیکرز با ورودی های جدید کاملا متحول شد و تا سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ به هیچ توفیقی دست نیافتند.

اما در فصل ۲۰۰۸ کوبی برایانت در ناحیه انگشت کوچک شکستگی شدیدی را داشت که به درخواست خود کوبی عمل دستش را تا پایان فصل به تعویق انداخت و در تمامی ۸۲ بازی لیکرز شرکت کرد و در پایان اولین عنوان بهترین بازیکنی فصل را هم از آن خودش کرد و در اولین فینال بدون شکیل اونیل آنها مقابل رقیب دیرینه بوستون سلتیکس باختند نائب قهرمان شدند.

او به افتخار آفرینی خود ادامه و سرانجام با کوله باری از افتخار که در ادامه اشاره می شود در ۱۲ آوریل سال ۲۰۱۶ ازدنیای ورزش حرفه ایی خداحافظی کرد. مامبای سیاه در نودمین مراسم اسکار در سال ۲۰۱۸ موفق شد برای ایفای نقش در فیلم بسکتبال عزیز یکی از برندگان اسکار هم باشد.

زندگی شخصی

کوبی برایانت اولین بار ونسا لین را در سال ۱۹۹۹، هنگامی که ۲۱ سال داشت ملاقات کرد. کوبی برای تکمیل آلبوم موسیقیش (که هیچ وقت به بازار عرضه نشد) وارد ساختمانی شد که در آن ونسا، ۱۷ ساله در حال رقص برای یک موزیک ویدئو بود. آنها در می سال ۲۰۰۰ نامزد کردند. چون ونسا هنوز در دبیرستان تحصیل می‌کرد، برای اینکه زیر ذره بین رسانه‌های گروهی نباشد، تحصیل در دبیرستان را رها کرد و خود در خانه تحصیلش را ادامه داد. آنها در سال ۲۰۰۱ ازدواج کردند. پدر و مادر کوبی، ۲ خواهر او و وکیلش در مراسم ازدواج او شرکت نداشتند.

دلابل پدر و مادر کوبی برای شرکت نکردن در مراسم ازدواج او، پایین بودن سن او برای ازدواج و نیز آفریقایی – آمریکایی نبودن همسر او بود. کوبی به مدت دو سال ارتباط خود را با پدر و مادرش قطع کرد.

اولین دختر کوبی و ونسا، ناتالیا دایامینت برایانت، در ۱۹ ژانویه ۲۰۰۳ به دنیا آمد. به دنیا آمدن او، بهانه‌ای برای آشتی کردن کوبی و پدر و مادرش شد. جیانا ماریا – اونور، دختر دوم کوبی و ونسا در اول می ۲۰۰۶ ، شش دقیقه زودتر از دختر شکیل اونیل، مِآرا سنا، به دنیا آمد.

 اتهام تجاوز جنسی

در تابستان ۲۰۰۳، پلیس کولورادو، کوبی برایانت را به دلیل تجاوز به کتلین فیبر ۱۹ ساله بازداشت کرد.

کتلین که از کارکنان هتل محل اقامت کوبی برایانت در کولورادو بود، ادعا کرد که کوبی، شب قبل از جراحی زانویش به او تجاوز کرده است. کوبی برایانت رابطهٔ جنسی با کتلین را پذیرفت اما اتهام تجاوز جنسی را رد کرد.

این اتهام شهرت کوبی برایانت را تخریب کرد. قرار دادهای او با مک دونالدز و نوتلا فسخ شد و فروش پیراهن بسکتبال او بشدت کاهش یافت.

با این همه، در سپتامبر ۲۰۰۴، به دلیل حاضر نشدن شاکی، کتلین فیبر در دادگاه، پرونده بسته شد. کوبی از کتلین عذرخواهی کرد؛ ” با اینکه من هنوز معتقدم که رابطهٔ ما توافقی بوده است اما قبول دارم که او این اتفاق را طور دیگری دیده و همچنان می بیند.”

کتلین پروندهٔ دیگری بر علیه برایانت تشکیل داد و این بار هر دو به توافقاتی رسیدند که هیچ گاه بر عموم اعلام نشد.

گام آخر؛ مرگ در حادثه سقوط

اسطوره آمریکایی لس انجلس لیکرز در یک هواپیمای خصوصی بر فراز کالیفرنیا در حال حرکت بوده که هواپیما دچار سانحه شده و تمام افراد حاضر در آن جان خود را از دست داده اند. به نظر می رسد همسر و چهار دختر کوبی برایانت در این هواپیما حضور نداشته و در حال حاضر زنده هستند. البته برخی منابع نیز خبر از درگذشت یکی از دخترهای کوبی برایانت داده اند.

به گزارش لس آنجلس تایمز، این سانحه حدود ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی در شرایط مه آلود در تپه های مشرف به کالاباسس رخ داده است.شاهدان قبل از سقوط هواپیما صدای انفجار موتور آن را شنیده اند. مشخص نیست که این هواپیمای از کجا یا به سمت کدام مقصد در حال عزیمت بوده است. برایانت سالهاست از هواپیمای خصوصی مدل Sikorsky S-76 برای مسافرت استفاده می کند.

عجیب اینجاست این حادثه تنها مدت کوتاهی بعد از اینکه لبرون جیمز رتبه سومین بازیکن تاریخ NBA از نظر کسب امتیاز بالاتر از کوبی برایانت را به خود اختصاص داده، رخ داده است. دیشب کوبی برایانت در رابطه با گذر لبرون جیمز از رکوردش نوشت: “پیش به جلو پادشاه لبرون، به برادرم احترام بگذارید.”

افتخارات کوبی برایانت

۵ عنوان قهرمانی رقابت های NBA
۲ عنوان بهترین بازیکن فینال ها
جایزه با ارزش ترین بازیکن فصل ۲۰۰۸
۱۸ عنوان قهرمانی در مسابقات آل استار
۴ عنوان بهترین بازیکن مسابقات آل استار
۲ عنوان قهرمانی المپیک در دوره های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲

منبع: کولاک

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین