کد خبر: 10918
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
اعتراضات چین

ایالات متحده تلاش می کند تا اختلافات را بین اقوام مختلف در چین گسترش دهد...

رویکردامروز سوریه پس از محکومیت‌ چین توسط کنگره آمریکا به دلیل نقض حقوق بشر و سوء استفاده از مسلمانان اویغور ، از چین دفاع کرد.

 وزارت امور خارجه سوریه بیانیه ای را صادر کرد که در پی محکومیت آمریکا از چین دفاع نموده و اظهار داشت که این "مداخله آشکار آمریکا در امور داخلی جمهوری خلق چین است".

 این بیانیه سپس نتیجه گیری کرد:" سوریه بر حق چین برای حفظ حاکمیت مردم ، تمامیت ارضی و امنیت و محافظت از امنیت و دارایی دولت و شهروندان خود تأکید می‌کند. "

 این لایحه ، که روز سه‌شنبه توسط نمایندگان مجلس آمریکا با رأی بالا به تصویب رسید ، «نقض فاحش حقوق بشر» علیه اقلیت مسلمان اویغور در چین را محکوم کرد و خواستار «پایان دادن به بازداشت های خودسرانه ، شکنجه و آزار و اذیت شد. "

 به دنبال این لایحه ، مقامات چینی ابراز ناراحتی کردند ، در میان آنها سخنگوی وزارت امور خارجه چین به نام هوآ چونی ینگ که ادعا کرد: "ایالات متحده تلاش می کند تا اختلافات را بین اقوام مختلف در چین گسترش دهد ...  اما تلاش های آن هرگز موفق نمی شوند. "

 با این وجود ، سوریه تنها کشوری است که علناً از این اقدام کنگره ایالات متحده انتقاد کرده و یکی از کشورهای اصلی است که علی رغم افزایش اعتبار و قابلیت اطمینان به افشاگری های ویرانگر نقض حقوق بشر علیه اویغورها ، از چین دفاع کرده است.

پی نوشت : در اثنی بحران جنگ سوریه بسیاری از نیروهای سلفی-جهادی اویغور توسط دولت ترکیه به رهبری اردوغان به سوریه گسیل شدند و رد پای این عناصر در بسیاری از گروه های تروریستی چون داعش ، جبهه النصره و حزب ترکستانی دیده شده است، ازین روی دولت سوریه با آگاهی از تقابل مابین آمریکا و چین بر حمایت خود از دولت چین برای سرکوب این جریانات در داخل چین تاکید می ورزد.

منبع:کانال مطالعات خلیج فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین