کد خبر: 10917
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
مقامات پنتاگون

مقامات پنتاگون هشدار می دهند که علیرغم اعزام ۱۴۰۰۰ سرباز دیگر به منطقه، و استقرار آن‌ها، ایران همچنان تهدیدی برای نیروهای آمریکایی در خاورمیانه است.

رویکردامروز علی رغم عدم علاقه ترامپ به اقدامات نظامی گرایانه وگسیل نیروهای رزمی به منطقه غرب آسیا، مخالفان این سیاست همچنان با استفاده از حربه ایران هراسی سعی در دیکته کردن دیدگاه خود و خنثی سازی نقطه نظرات ترامپ را دارند ،مقاله فوق در دیفنس وان نمونه ای ازین موارد است؛

 دیفنس وان:  (https://www.defenseone.com/ideas/۲۰۱۹/۱۲/us-deterrence-against-iran-doomed-fail/۱۶۱۶۷۷/?oref=DefenseOneTCO) 

مقامات پنتاگون هشدار می دهند که علیرغم اعزام ۱۴۰۰۰ سرباز دیگر به منطقه، و استقرار آن‌ها، ایران همچنان تهدیدی برای نیروهای آمریکایی در خاورمیانه است.

 جان رود ، نفر سوم پنتاگون ، صبح چهارشنبه به خبرنگاران گفت: "ما همچنان نشانه ها را دنبال خواهیم کرد، و به دلایل واضحی که من به جزئیات آن‌ها اشاره نمی‌کنم ، تجاوز احتمالی ایران محتمل است."رود در پی گزارش اخیر آژانس اطلاعات دفاعی اظهار داشت و هشدار داد که تهران "موشک های بالستیک و کروز دریایی را که به طور فزاینده ای قادر به انبوه‌سازی هستند ، با دقت و برد بهتر تولید کرده است.

 این هشدارها فقط چند روز پس از آن بیا می‌شود که ژنرال کنت مک کنزی ، رهبر فرماندهی مرکزی ایالات متحده، به خبرنگاران که در سفر با وی همراه بودند گفت که حتی اگر سربازان اضافی ، جت ها و موشک‌های دفاعی بیشتری [در منطقه] باشند تا مانع حمله ایران به اهداف آمریکایی شود ، او انتظار ندارد که [این تجهیزات] تضمینی برای جلوگیری از حملات احتمالی ایران به کشورهای متفق آمریکا در خلیج فارس شود.

 مک کنزی گفت: "داوری من این است که بسیار محتمل است که آنها دوباره حمله کنند."

 همه اینها سؤالی را که به‌واسطه سلسله حملات ایرانیان در طول تابستان ایجاد شد، مجددا زنده کرده است: آیا بازدارندگی ایالات متحده در برابر تجاوز ایران در منطقه "مؤثر" است؟

 رود چهارشنبه گفت: "من با ژنرال مک کنزی مخالف نیستم ، اما فکر می کنم زمان بیشتری نیاز است تا متوجه شویم که [حضور بیشتر آمریکا] بازدارنده هست یا نه." وی گفت: "این که آیا [سطح استقرار فعلی] در نهایت کافی است یا خیر - باید پاسخ داد که بازدارندگی "موضوعی پویا" است."

 بازدارندگی ایالات متحده علیه ایران در خلیج فارس قبلاً ناکام بوده است.  در اواخر دهه ۱۹۸۰ ، در بحبوحه جنگ ایران و عراق ، ایالات متحده با تلاش برای جلوگیری از حملات ایران ، اقدام به اسکرت نفتکش‌های کویتی در حال عبور از خلیج فارس به منظور جلوگیری از حملات ایران کرد - آن‌زمان انتظار میرفت که تهران به یک کشتی پرچم دار آمریکایی حمله نکند.

 اما در همان نخستین مأموریت اسکورت ، در ژوئیه ۱۹۸۷ ، نفتکش کویت به نام Bridgeton به یک مین زیر آب ایرانی که در عمق آب قرار داشت ، برخورد کرد که [آن‌قدر قدرت داشت] که می‌توانست یک ناو جنگی را غرق کند.

منبع:کانال مطالعات خلیج فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین