کد خبر: 10905
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
آلبوم موسیقی

در روزهایی که مشکلات اقتصادی به تمامی بخش‌ های جامعه از جمله حوزه فرهنگ نفوذ کرده است، آلبوم‌ های موسیقی هم با قیمت‌ های گزاف به فروش می‌ رسند.

رویکردامروز پیش از این گرانی بلیت کنسرت، گلایه مخاطبان موسیقی را به همراه داشت اما حالا گرانی آلبوم موسیقی سبب ناراحتی مخاطبان هنر اول شده است! در روزهایی که مشکلات اقتصادی به تمامی بخش‌ های جامعه از جمله حوزه فرهنگ نفوذ کرده است، آلبوم‌ های موسیقی هم با قیمت‌ های گزاف به فروش می‌ رسند.

Related image

جدیدترین اثر همایون شجریان و علیرضا قربانی خوانندگان سنتی با نام «افسانه چشمهایت» و  اثر محسن چاوشی «بی نام» به قیمت ۳۰ هزار تومان به فروش رسیده است. البته وقتی خرید انجام شود این قیمت با توجه به هزینه ارسال، به ۴۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.این قیمت  برابر است با قیمت صندلی‌های انتهایی یک کنسرت پاپ یا صندلی‌های میانی یک کنسرت سنتی.

نسخه دیجیتالی آلبوم «بی نام» ۱۸ هزار تومان پیش فروش شده است. جالب است که پیش فروش و فروش دیجیتالی آلبوم، ۲ هزار تومان تفاوت قیمت دارد که در نهایت به ۲۰ هزار تومان می‌رسد. از طرفی بلیت کنسرت‌ها با قیمت‌های بین ۴۰ تا حدود ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود؛ قیمت آلبوم فیزیکی هم به ۴۰ هزار تومان رسیده است؛ به این ترتیب آلبوم موسیقی و کنسرت به یک تفریح لاکچری تبدیل شده است که فقط قشری خاص می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. با وجود اینکه امتیازات فراوانی برای هنرمندان از جمله معافیت از مالیات در نظر گرفته شده است، اما همچنان مشکل گرانی در بلیت کنسرت‌ها و آلبوم‌های موسیقی دیده می‌شود.

منبع:کولاک

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین