کد خبر: 10733
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۵
امین عطایی

یک صندلی در مجلس است. شما ترجیح میدهید مجید حسینی آنجا بنشیند یا پروانه سلحشوری و امثالهم؟

رویکردامروز امروز دیدم دشمنان دکتر حسینی، با تحریف سخن‌ها و استدلالات عجیب و غریب، در حال تخریب ایشان هستند. خواستم چند نکته خدمت دوستان عرض کنم:

۱. بعضی‌ها می‌گویند هدف ایشان نامزدی در انتخابات مجلس مشهد بوده است. از این دوستان من یک سوال دارم. اگر هدف دکتر حسینی، انتخابات مجلس مشهد بوده است، چه نیازی بود ایشان به مدت سه سال به روستاهای کرمانشاه و سیستان و کردستان بروند؟ برای پیروزی در انتخابات مجلس مشهد کافی بود بروند در مشهد و با نهار و شام و زد و بند و وعده و وعید رای بیاورند.

۲. ایشان سه سال است درباره ایده‌هایشان با مردم صحبت میکنند و مردم هم از حرف‌های ایشان استقبال کرده‌اند. اما با گذشت سه سال، و تبدیل شدن عدالت به یکی از مطالبه‌های اصلی مردم، همچنان ساختار حکومتی کشور، بر سیاست‌های ضدمحرومین اصرار دارد. که نمونه واضح آن، همین گران کردن بنزین‌ها بود. حالا باید در مواجهه با بی‌توجهی حکومت چه کرد؟ تنها راه، وارد شدن به بدنه حکومتی به منظور پیشبرد ایده‌ها در سطح رسمی و حکمتی است.


۳. یک صندلی در مجلس است. شما ترجیح میدهید مجید حسینی آنجا بنشیند یا پروانه سلحشوری و امثالهم؟ شما ترجیح میدهید کسانی به مجلس بروند که دغدغه عدالت دارند یا دغدغه ساسی مانکن؟

۴. بهتر است هدف و ابزار را از هم تفکیک کنیم. فرق است بین آدم‌هایی که دم انتخابات پیدا می‌شوند و درباره ساختن جاده و کارخانه وعده و وعید می‌دهند با هدف پیروزی در انتخابات، با کسی که سه سال است ایده عدالتخواهانه خود را با مردم مطرح کرده است و هدفش عدالت است و مجلس را صرفا یک ابزار برای رسیدن به آن میداند.

۵. همه صحبت‌های دکتر حسینی که دست به دست می‌چرخد، درباره این است که ایشان "تصمیمی" ندارد و در گفتگو با انجمن مستقل گفته‌اند عدم حضورشون رو منوط به تصویب سقف پرکیس برای پزشکان است، که تصویب نشد. در گفتگو با فرهیختگان هم گفته‌اند اگر شرایط به همین منوال باشد، شرکت نخواهند کرد. حالا از خودمان بپرسیم که شرایط تغییر نکرده است؟ بنزین سه برابر نشده است؟ از معافیت مالیاتی سلبریتی ها تمام قد دفاع نشده است؟ امروز هم شهرداری تهران گفته است صندلی های اتوبوس پیش‌فروش می‌شود!

۶. مگر طی این سه سال، این سوال در کامنت‌های زیر پست‌های دکتر حسینی تکرار نمی‌شد که 《خوب حرف می‌زنید اما انجام بدید》 خب بفرمایید، این هم اقدام.

امین عطایی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین