کد خبر: 10630
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
جریمه رانندگان توسط هوش مصنوعی

استفاده از گوشی در حین رانندگی به چالشی بزرگ در بسیاری از کشورها تبدیل شده و قوانینی نیز که در این زمینه وضع می‌شوند، نمی‌توانند بازدارندگی کافی داشته باشند.

رویکرد امروز استفاده از گوشی در حین رانندگی به چالشی بزرگ در بسیاری از کشورها تبدیل شده و قوانینی نیز که در این زمینه وضع می‌شوند، نمی‌توانند بازدارندگی کافی داشته باشند. اما اخیرا پلیس استرالیا برای رفع این معضل، به استفاده از فناوری هوش مصنوعی روی آورده است. دوربین‌های مجهز به این فناوری می‌توانند افرادی را که در حین رانندگی، از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، شناسایی کنند.

در این سیستم، تصاویری که توسط این دوربین‌ها ثبت می‌شوند، علامت‌گذاری شده و برای اطمینان از درستی تشخیص این فناوری، نیروی انسانی نیز تصاویر نهایی را بررسی می‌کند. طبق گفته پلیس استرالیا، در صورت تشخیص استفاده شخص از گوشی، برای بار نخست به راننده هشدار داده می‌شود و در صورت رویت دوباره این مساله، شخص جریمه می‌شود. البته میزان این جریمه در موقعیت‌های مختلف، متغیر خواهد بود به‌طوری که اگر فرد در نزدیکی مدارس با گوشی خود در حین رانندگی کار کند، این جریمه بیشتر خواهد شد. مقامات استرالیا بر این عقیده‌اند که استفاده از این فناوری می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش تصادفات ناشی از کار با گوشی در حین رانندگی داشته باشد. باید منتظر ماند و دید که آیا برآوردهای کارشناسان از اثرگذاری این فناوری، در عمل نیز محقق خواهد شد یا خیر.

منبع:دنیای اقتصاد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین