• ارز دزدک فوتبالی

  ارز دزدک فوتبالی

  کشوروضع ارزی خوبی ندارد. و وضع اقتصادی هم با توجه به تحریم و ضعفهای ناشی ازسیاست های غلط ونبود زیربنا وموادمناسب و اختلاس و.....اصلا خوب نیست. وحال مردم هم مناسب نیست.

 • چرا ایرانی‌ها به «فحش جنسی» علاقه دارند؟

  چرا ایرانی‌ها به «فحش جنسی» علاقه دارند؟

  ما، یعنی من و شما هم احتمالا در بزنگاه‌هایی از فحش‌های جنسی استفاده کردیم، اصلا این میل به استفاده فحش‌های جنسی در ایران، میل وافری‌ست، باور ندارید؟ این مطلب را بخوانید.

 • چهره های مختلف نفاق از دهه 60 تا امروز

  چهره های مختلف نفاق از دهه 60 تا امروز

  علی دارابی استاد دانشگاه در یادداشتی با اشاره به حوادث تلخ دهه ٦٠ به بیان آموزه هایی از این حوادث پرداخت.

 • قربانی نوسانات ارزی

  قربانی نوسانات ارزی

  خاطرات خرداد ۵۷ را که تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بار به جام جهانی آرژانتین صعود کرده بود و من مشغول انجام امتحانات پایان سال دوران ابتداِیی بودم، هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم. ایران در آخرین بازی خود در برابر پرو قرار گرفت که اگر با اختلاف ۴ گل از این بازی پیروز بیرون می‌آمد، به دور بعد صعود می‌کرد. ولی ورق برگشت و تیم ایران ۴ گل در تور دروازه خود دید.

 • آیا روحانی وعده‌هایش در سال ۹۵ را فراموش کرده است؟

  آیا روحانی وعده‌هایش در سال ۹۵ را فراموش کرده است؟

  روز گذشته، رییس ‌جمهور روحـانی از استانداران و البته از تمام ارکان دولت خواست تا «سفیران حقیقت» باشـند.

 • خرید سلاح اولویت ایران نیست، حق ماست؛ از حقمان نمی گذریم

  خرید سلاح اولویت ایران نیست، حق ماست؛ از حقمان نمی گذریم

  محمد مهدی مظاهری در یادداشتی می نویسد: حال در شرایطی که تنها حدود ۴ ماه تا اجرایی شدن این مزیت برجام برای جمهوری اسلامی ایران باقی مانده، ایالات متحده آمریکا با همراهی دیگر دشمنان و رقبای منطقه ای کشورمان دست به کار شده اند تا راه را بر هر نوع بهره بردن ایران از توافق برجام ببندند و مانع رفع این تحریم ها شوند. سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که ایالات متحده چه منافعی در پیگیری این مسأله دارد که حتی در بحبوحه آشوب های داخلی خود نیز آن را رها نکرده و در مقابل ایران چه می تواند بکند؟

 • امام خمینی (ره) راهبری به سوی ملکوت

  امام خمینی (ره) راهبری به سوی ملکوت

  حرکت عظیم انقلاب اسلامی در طول تاریخ اسلام بی نظیر بوده و هرگز بدون حضور انسان متعالی و کمال یافته‌ای همچون امام خمینی (ره) قابل تحقق نبوده است.

 • بازسازی آگاهانه رویدادها

  بازسازی آگاهانه رویدادها

  رسانه‌ها منعکس کننده تصاویر و رخدادها نیستند، آنان هر تصویری را و هر چند بی‌اهمیت پردازش می‌کنند، با دستکاری اخبار، نشر یادداشت‌ها یکسویه، تهیه عکس و فیلم‌هایی از دریچه نگاه خود و… جهانی را ترسیم می‌کنند که متعلق به خودشان است.

 • کنشگری به جای واکنشگری

  کنشگری به جای واکنشگری

  دغدغه‌ای که این روزها فکر من را به خود مشغول داشته است، این است که در وهله نخست دولت و نظام سیاسی در مواجهه با مشکلات برآمده از کرونا مدبرانه برخورد کند و از برآیند نظرات و ایده‌های کارشناسان و متخصصان بخش‌های اقتصادی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی، اجتماعی و... استفاده درستی کند

 • دین از پسِ جنگ با کرونا برمی آید؟

  دین از پسِ جنگ با کرونا برمی آید؟

  ۲-۳ روز پیش صدای شدید رعدوبرق و به بیان عامیانه،آسمان قرمبه می آمد. به این فکر افتادم که الان یک کودک۲-۳ ساله حتما از این صدای وحشتناک می ترسد و احتمالا به گریه می افتد. لابد در چنین شرایطی مادر، در حالی که آرام است او را در آغوش می گیرد و آرامش می کند.

 • بازگشت به دین

  بازگشت به دین

  کرونا نشان داد که بر خلاف پیش‌بینی او و برخی دیگر از هواداران نظریه‌های سکولاریزاسیون، انسان مدرن از دین بی‌نیاز نیست

 • چند درصد از کسانی که کرونا می‌گیرند فوت می‌کنند؟

  چند درصد از کسانی که کرونا می‌گیرند فوت می‌کنند؟

  با توجه به اینکه افراد حاضر در کشتی میانگین سنی بالاتر از عموم جامعه داشته‌اند، می‌توان امیدوار بود که نرخ واقعی مرگ و میر در جامعه از ۱٪ نیز کمتر باشد.

 • خوشحالی اعضای فرقه بهائیت از شیوع کرونا در ایران و کاسبی با سلامت مردم/ کرونا اسطوره‌های غرب‌گرایان را درهم شکست + تصاویر
 • مهار سیاست‌های جنگ‌طلبانه ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران

  مهار سیاست‌های جنگ‌طلبانه ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران

  یک کارشناس روابط بین الملل تصریح کرد: سناتورهای آمریکایی به واسطه نگرانی از اقدامات غیرقانونی و پیش‌بینی ناپذیرترامپ، تلاش دارند با توسل به دیپلماسی، سیاست های جنگ طلبانه او را مهار کنند.

 • در دشواری‌های زن‌بودن

  در دشواری‌های زن‌بودن

  "زن بودن" در جامعه‌ی ایران کار پر دردسری است.

 • دیپلماسی در خدمت استراتژی

  دیپلماسی در خدمت استراتژی

  واکنش های مختلف نسبت به مواضع دکتر ظریف در مصاحبه با مجله آلمانی اشپیگل، بار دیگر موجب شد که جایگاه، وظیفه و حوزه مسئولیت دستگاه دیپلماسی کشور و به تبع آن نوع نقش آفرینی رییس این دستگاه یعنی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی و روابط بین الملل، مورد بحث و کنکاش محافل سیاسی و رسانه ای و حتی محافل دانشجویی و مردمی قرار گیرد.

 • کرونا و کری ما !

  کرونا و کری ما !

  سازمان بهداشت جهانی اعلام وضعیت اضطراری کرده است؛ آمار مبتلایان به ویروس مرگبار کرونا از مرز ۱۰ هزار نفر هم گذشته است و با سرعتی نگران‌کننده قربانیان این ویروس افزایش می‌یابد.

 • هشدار؛ احتمال وقوع زلزله بزرگ در تهران!

  هشدار؛ احتمال وقوع زلزله بزرگ در تهران!

  مهدی زارع، استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله ‌شناسی و مهندسی زلزله نوشت: تهران به روی ۵ گسل ‌اصلی واقع شده که خطرناک‌ترین آنها «گسل‌ شمال تهران‌» است.

 • چه کسی پیروز شد؟

  چه کسی پیروز شد؟

  شهادت سپهپد #قاسم_سلیمانی برای جبهه‌ی مقاومت، پر هزینه‌تر از هر اقدام دیگری حتی تهاجم نظامی علیه زیرساخت‌های حیاتی بود؛ قاسم سلیمانی هم نرم افزار و هم سخت افزار شبکه‌ی پیچیده و قدرتمند جریان مقاومت در کرانه‌ای از آمریکای جنوبی تا شرق آسیا بود. انتخاب روشِ ترور برای حذف ایشان نشان می‌دهد که ایالات متحده که مدعی در اختیار داشتن قوی‌ترین نیروی نظامی در جهان است، قید اُبهت خود را زده و سردار سلیمانی را در اقدامی که فاقد هرگونه ارزش نظامی است به شهادت رساند. 

 • پشت پرده اخبار جعلی در حمایت از نظام

  پشت پرده اخبار جعلی در حمایت از نظام

  حتما شما هم این روزها با اخباری مواجه شده‌اید که ظاهری مدافعه‌گرانه از ایران دارد؛ اما خیلی زود مشخص شده است که آن خبر دروغ بوده است.

 • دوگانه‌ها را بشکنیم

  دوگانه‌ها را بشکنیم

  یک بار برای همیشه باید هم را در آغوش بگیریم و این دوگانه، این دیوار ضمخت بین‌مان را از بین ببریم.

 • سیستم پدافند اجتماعی را بازسازی کنید

  سیستم پدافند اجتماعی را بازسازی کنید

  جامعه‌ای که زیر رگبار تبلیغاتی سهمگین دشمن است نیاز به خوراک درست و مطمئن دارد، اقناع اکثریتی که از شبهه پنهان‌کاری ناراحت است، نباید کاری عبث دانسته شود.

 • وضعیّتِ هیجانی و خطای انسانی

  وضعیّتِ هیجانی و خطای انسانی

  بعد از سه روز کِش و قوس و قسم و قرآن خوردنِ دولت و سازمان هواپیمایی کشوری، امروز اعلام شد "خطای انسانی در شرایط تهدید آمریکا" باعث شده است هواپیمای اُکراینی هدف پدافند هوایی قرار بگیرد و سرنگون شود. اعتراف بعد از سه روز پنهان‌کاری و دروغ، نشان می‌دهد که احتمالاً اگر فشاری در کار نبود و پی‌گیری رسانه‌های غیر داخلی و غیر دولتی نبود، ماجرا جوری دیگر رقم می‌خورد.

 • ایران در شوک: عصر پساسردار

  ایران در شوک: عصر پساسردار

  شهادت سردار قاسم سلیمانی، جمهوری اسلامی ایران را وارد دوران جدیدی کرد. من نیز مثل بسیاری معتقدم ایران و جمهوری اسلامی ایران، جدای از یکدیگر نیستند و بنابراین شناخت این عصر نه فقط برای حاکمان و علاقمندان ج.ا.ا، بلکه برای ایران‌دوستان نیز حائز اهمیت است. ​

 • «باران عشق»؛ دیگر صدا ندارد

  «باران عشق»؛ دیگر صدا ندارد

  من از سنین کم موسیقی را شروع کردم و از همان ابتدا، نام استاد ناصر چشم‌آذر را می‌شنیدم چرا که به نظرم ایشان یکی از اساتید طلایی دوران موسیقی پاپ هستند، همچنین موسیقی فیلم‌. آثار ایشان در این دو زمینه به‌قدری قوی بودند که ناخودآگاه هرکسی را به خود جذب می‌کرد و به همین دلیل شما ناچار می‌شدید آثارشان را دنبال کنید.

 • گاهی زود از دنیا رفتن رحمت خداست

  میلاد نوریان نوشت:

  گاهی زود از دنیا رفتن رحمت خداست

  آقای قرائتی مثال معروفی دارند. مضمون کلامشان این است که با تغییر هر مقطع تحصیلی ما یک درجه اعتقادمان سست می‌شود و وقتی فارغ‌التحصیل می‌شویم دیگر به خدا اعتقاد نداریم!

 • درمان اقتصاد ایران چیست؟

  درمان اقتصاد ایران چیست؟

  چالش نظام بانکی، یارانه پنهان و چالش سیاست خارجی کشور از مسائل مزمن اقتصاد کشور است که نیاز به جراحی، دارو و فیزیوتراپی دارد تا بیماری اقتصاد کشور ریشه کن شده و اقتصاد دوباره سر پا بایستد.

 • وقتی مردم به خاطر انتخاب نامزد موردنظر خود، متهم می شوند چرا باید رای بدهند؟

  وقتی مردم به خاطر انتخاب نامزد موردنظر خود، متهم می شوند چرا باید رای بدهند؟

  عباس عبدی نوشت:اگر به انتخابات سال ۱۳۹۲، ۱۳۹۴ و ۱۳۹۶ نگاه کنیم، روشن است که بخش بزرگی از رای‌دهندگان فاقد نامزد مطلوب خود در انتخابات هستند و فقط به دو دلیل تقویت نهاد انتخابات و نیز تقویت کشور و ایران به میدان آمدند و رای دادند، ولی اکنون متهم هستند که وضعیت کشور محصول رای آنهاست!

 • FATF چه تاثیری بر بازار ارز گذاشت؟

  FATF چه تاثیری بر بازار ارز گذاشت؟

  با روی کار آمدن دولت یازدهم و امید بر بهبود شرایط اقتصادی انتظاراتی در میان آحاد جامعه شکل گرفت تا وضعیت را به سمت بهبود پیش ببرد. اتفاقات رخ داده در حوزه برجام یکی از این موارد بود تا دستاوردهای مثبت روحانی که بر پایه کاهش تورم و ثبات نرخ ارز بنا شده بود به خاطر برجام شکل بگیرد.

 • بازگشت به ریل اصلی اقتصاد؛ چرا و چگونه؟

  بازگشت به ریل اصلی اقتصاد؛ چرا و چگونه؟

  اقتصاد ایران حال و روز بسیار نامناسبی را تجربه می کند. موضوعی که دیگر همگان بر سر آن اجماع دارند. رشد اقتصادی بسیار پایین، بیکاری گسترده دو رقمی و رکود تورمی سنگین و ادامه‌دار، تنها گوشه‌ای از حال و احوال اقتصاد بیمار کشورمان هستند. اقتصادی که رویای تبدیل شدن به اقتصاد اول منطقه در سال ۱۴۰۴ را داشت، این روزها بسیار مستاصل و سردرگم روزگارش را می‌گذراند.